koraljni grebenčić, nekad i sada

Sve lepshe izgleda tvoj akvarium. Imash korale u svim bojama. Ali daj slikaj celi akvarium da vidimo u celini kako to izgleda zasto stalno kazesh da neshto menjash u njemu.
 
Hvala Mirka i Zozo!
Pitaš me zašto non-stop mijenjam nešto?! Zozo, pokušavam konstantno napredovati i razmišljam kako neke stvari s kojima nisam bila zadovoljna poboljšati. Što se tiče akvaristike, nikada nisam zadovoljna i uvijek se trudim malo-po malo naprijed i uz minimalna ulaganja poboljšati cijeli taj sistem.
 
Ma tako i ja non-stop... samo nešto novo da je u igri...
Neznam dal je to pozitivno ili negativno... u smislu pozitive, naučio sam zbilja puno i još učim svakim danom, a u smislu negative, s ničim nisam potpuno zadovoljan i stalno enki izdaci... :cry:
 
Jase tek sad vidim da si se i ti igrala sa odgajanjem debeliusa. Meni je to pošlo za rukom ne znam baš tačno ali mislim krajem devedesetih. Sa debeliusima je to dosta olakšano jer su hermafroditi pa su praktično svake dve jedinke u akvarijumu potencijalni par. Uistinu mom uspehu je predhodilo par krahova jer su se naupliusi ispiljivali uvek u zajedničkom akvarijumu i završavali kao dobar zalogaj.. I ja sam u početku gubio malce. Najčešće bi u pošetku prilikom presvlačenja gubio po nekoliko jedinki. Inače Moji debeliusi su bili prilično produktivni...Siguran sam da su i tvoji gubici vezani za presvlačenje i nedostatak pojedinih materija. (Najverovatnije joda i stroncijuma) Ja sam tada uspešno odgajao ove Lysmate baš zahvaljujući dodavanju ova dva elementa. Osim debeliusa imao sam pozitivnih iskustava i u gajenju još nekih ralića ali o tome ćemo kada budem imao više vremena u nekom drugom postu.

Uzgred akvarijum ti je sve lepši. Evo u subotu ću ti po Peci poslati jednu malu, skromnu prinovu. :wink:
 
Hvala Octo, posebno na skromnoj prinovi-hehe, kod mene nema skromnih prinova, samo prinova koja je svaka jednako vazna
E, vidis to s kozicama....hvala! To stroncij i jod, super obavijest :D
Lux je u ovom akvariju po prvi puta u akvariju imala bebe i s tim da obično ispustanje mladih traje oko 1 h (barem tako rade jadranske koje su stvaro reproduktivne), kod ove ti je to počelo negdje u noči, iza ponoči i u četiri sata nije uspijela više od tih 15-ak komada ispustiti, vec je bilo jutro a ona je jos uvijek imala mlade-nije mi se dalo vise cekati.
Nakon tog puta nisam je više primjetila da je trudna-zasto, isto nemam pojma-pretpostavljam da sam je uspijela te noci dovoljno isprepadati, jer sam je bezuspjesno pokusavala prebaciti u mali tank.
 
Hvala Octo, posebno na skromnoj prinovi-hehe, kod mene nema skromnih prinova, samo prinova koja je svaka jednako vazna
E, vidis to s kozicama....hvala! To stroncij i jod, super obavijest :D
Lux je u ovom akvariju po prvi puta u akvariju imala bebe i s tim da obično ispustanje mladih traje oko 1 h (barem tako rade jadranske koje su stvaro reproduktivne), kod ove ti je to počelo negdje u noči, iza ponoči i u četiri sata nije uspijela više od tih 15-ak komada ispustiti, vec je bilo jutro a ona je jos uvijek imala mlade-nije mi se dalo vise cekati.
Nakon tog puta nisam je više primjetila da je trudna-zasto, isto nemam pojma-pretpostavljam da sam je uspijela te noci dovoljno isprepadati, jer sam je bezuspjesno pokusavala prebaciti u mali tank.
 
Octo, ma ja ti to tako, kakvo ime dobije to mi je po spolu (a sada da li je ona dvospolac, muško, žensko), ne zanima me previše
Imam dvije Lux i Ka, ali se baš i ne vole pretjerano, Lux je došla naknadno i ona je ta koja je imala male (nešto je veča)
Dok su bile Ka i Jot njih dvije su se družile i bile su non-stop zajedno, a ove dvije kada se susretnu obično koja završi s odrezanim brkom, pa je tako Ka do kraja svog ciklusa u odjeci puno puta s dosta kračim antenicama od Lux
 
Pa vidi razlog tome mi nije jasan ali znam da se Debeliusi vezuju u par na duži period. Neki tvrde i doživotno. Možda u toj činjenici treba tražiti odgovor na ovakvo ponašanje tvojih Lysmata.

U svakom slučaju bez dve jedinke beba nema.
 
Sada sam i ja confused :?
...kako je i zašto Lux imala bebe (što su se jednom posexale, pa su se toliko posvadile da se više ne vole i sada više niš od novih bebica :shock: )-strašno nešto, imam bračne razmirice u akvariju :(
 
uh, Fauna, pisala sam malim bijelim slovima jer nije primjeren izraz za mlađu populaciju čitatelja :oops:
 
Zozo, bio si me prije neki dan pitao da stavim cijeli sistem, pa nisam...o?ekivala sam poklon od Pece i Octa, a u tom poklonu i žilet koji bi mi skinuo tvrdokorne zelene alge, koje se mogu i ru?no skidati, ali je potreban veliki napor, pa sam radije pričekala par dana dok dođe paket
-evo jučerašnjih slikica
ovo je strana akvarija koju gledam iz svoje fotelje, tocnije ovo je pogled u akvarij s mog radnog stola
[Broken External Image]:http://img146.echo.cx/img146/1218/south7dh.jpg

ovo je bočna strana

[Broken External Image]:http://img123.echo.cx/img123/3555/ist9jz.jpg

pogled na akvarij kada se ulazi u prostoriju

[Broken External Image]:http://img114.echo.cx/img114/8986/north5wc.jpg


-eto ovako izgleda akvarij kada je fino počišćen od tvrdokornih algi koje su mi bile po rubovima akvarija i dnu (kako imam pijesak na dnu) ne mogu čistiti magnetićima jer sam vel radi toga fino izgrebala stakla
-u paketu sam uz još neke stvari tipa ?asopisa PPM (zadnja tri broja) dobila i skimmer, koji još nisam prikljulila, ali neka bude u blizini (za sveki slučaj) - hvala Peca
 
Jasenka, nema na cemu da se zahvaljujes. Dobra volja i uzajmno pomaganje treba da su bliski svima nama. Steta sto i nesrecna dva organizma nisu stigla do tebe. Moram ti reci da su bili izuzetno lepi. Narocito Octopusuv crv, zaista lep primerak. Ali bice tih paketica jos, u oba pravca :wink:
 
hehe, naravno da će biti :wink: (samo pstt, da carinici ne čuju :wink: )
Inače, naučili su me kao malenu da uvijek kažem "hvala" kada nešto dobijem, pa još jednom :"Hvala Peca i Octo" :D
 
uh, da zaboravila sam napisati...največih sam problema u nedjelju imala s Xeniama i opet sam ih počupala više desetaka (preko 30-ak kolonijica) s raznog kamenja, pa je kao što se vidi akvarij malo manje zarasao , hehe čak sam ih žiletom skinula s stakla, jer su mi i po staklu po?ele rasti-nije im ništa od
-Xenie su sada u maloj karanteni dok ne odlučim što ću dalje s njima
a algu koju sam postrugala, Lulu (žuti tang) je išla za žiletom i sve s guštom prožvakala :D
te sam opet premjestila neko kamenje, neke koralje preokrenula...teško kod mene pojedini koralji stoje duže od dva tjedna na istom mjestu-premještam ih iz razloga
1. smetaju nekom drugom koralju, rade hlad ili postoji mogučnost ratovanja
2. primjetim da mu mjesto ne odgovara
3. ne svi?a se meni kako stoji tj. mjesto na kojem je
4. preklimavo je mjesto, tj. ne mogu ga dobro učvrstiti

Ali zato neki, kako ih postavim, tako i ostanu
 
hmmm, pa moja je filozofija oko koralja malko drugačija
-ne želim prodavati koralje, eventualno ih mogu čorati za nešto ili poklanjati
(to ti je kao u staro doba, ja tebi kokoš ti meni neku drugu kokoš :wink: )
 
Nisam se odavno javila s ikakvim vijestima o svom koraljnom grebencicu.....
-nazalost niti zadnje slike ne mogu staviti, jer trenutno mi nije dostupan moj komp, nego sve radim s lapa (stvar je vrlo jednostavna...kupila sam dvosobni stan, sve zivo mi je u kutijama, pa ne mogu pronaci neke kablove i sl)
A što se akvarija tice....opet je dozivio seljenje...po drugi puta u njegove dvije godine, ali jos bitnije je sto kao koraljni grebencic vise ne postoji.

Uzela sam po narudjbi staklo 160/50/55, u poklopac (kutija je isto izradjena po narudjbi) je Stipe postavio 8 lampi T5 (svaka po 54 w, pola-pola), filtracija je ostala ista, znaci DBS i vanjski filter koji smo sami napravili, a znatan pomak je u cirkulaciji, jer sada je u mom akvariju Wave box, pumpe sam izbacila
Parametri su stabilni, koralji svi otvoreni, neki malko polomljeni, ali fragovi su poljepljeni, neki podjeljeni, sve u svemu zadovoljna sam cijelim rezultatom

Toliko zasada, kada se uhvatim fotoaparata, postavit cu i novu temu s novim akvarijem, koji je btw postavljen izmedju sobe i DB-a (sami smo rezali rupu u zidu, tako da se iz spavace sobe vidi samo jedna strana, a iz DB-a druga duga strana i bocna