koraljni grebenčić, nekad i sada

Mora da sad izgleda opako, a sa 8*54W boje ?e ludovat, kad se parametri ustabile!
Šteta što se ne okušate u nekom skimmeru bar za početak neki turboflotor, no onda opet, ako sve funkcionira sa DSBom, zašto čačkati...

Ajde, baš me zanimaju slike, nemože bit loše!
 
evo, nakon 100 godina da i ja postavim koju slikicu

http://img385.imageshack.us/my.php?image=181220056sl.jpg

slika je na linku, jer sam stavila povecu sliku (pogled iz DB-a), da se ipak nesto skonta, jer veliki akvariji su problem za slikanje, sve ispadne malo i scrckano, pa se nista ne kuzi
(ovo je slikano dok su upaljene 3 coral star i jedna aquastar, a u poklopcu se inace nalaze 5coralstar, svaka po 54W, 2 aquastar-10000K, svaka po 54W, 1 luxline plus-6500K od 54 W i jedna aquaglo-18000K od 8W
 
meni se čini da si rockscape popravila od prošlog puta, ali dalje mi izgleda prenagruvano sa puno mrtvih zona.
No onda opet, kako nečto možemo skužit preko slike?
A ako razmislim i sjetim se da imač wave... eh...wave... 8) :lol:

Uglavnom, solidan reef, sa puno ljepih koralja koji samo čekaju da izrastu u hrge :D
 
gle, kada imas wave, mrtve zone ne postoje!
pa jesam, zamjenila sam mjesta nekim koraljima, smedju digitatu, koja je bila u prvom planu, na visokom nivou sam spustila, a na njeno sam mjesto postavila ljubicastu...povisila sam i gorgoniju u kutu...malo sam ulijevo pomaknula kamen s dvije acro, povisila ih isto, premjestila sam i funigiju malo udesno, nize nego sto je bila, te pokoju plate montiporu okrenula u drugu stranu, radi lampi
-bas su lampe bitni igrac (i nacin na koji su postavljene-zadnje vrijeme sam dosta isprobavala raznorazne kombinacije s njima) koje sa bitne, jako bitne da ti pojedini koralj dobije odredjenu nijansu.
Sve u svemu, tek sam pocela graditi ovaj koraljni grebencic NG, tako da ce vec za nekihpola godine izgledati onako kako zelim.
Morski se akvariji ne grade preko noci, s ovim mi je bilo lakse, jer sam imala organizme za postaviti, ali i teze, jer sam organizme iz pretrpanog 200l prenesla, polomila i postavila u ovog
 
Da vidiš, wave mi je nešto nepoznato(vjerojatno kao tebi skimmer) i hvala za ovaj info, ja smatram da ti je to bio potez godine i volio bi ić i ja tim stopama, al nemam veliki tank.
Što se ti?e boje koralja, vidim da jako puno eksperimentiraš i to je više nego ok... možda jednog dana maznem tvoju ideju za lampe i ja dobijem neke lude boje, al za sad se držim omjera više coralstar, manje aquastar od nama jeftine sylvanie.
U bližoj budučnosti ću na svom novom 120 nano litražu postavit 6 T5 lampi, i probat ću se poigrat sa 3 coralstar, 1 ati aquablue plus, 1 osram daylight i 2 aquastar 10000 K.
To mi se čini kao dobra pokrivenost spektra, a opet mislim da će plava dominirat pa će boje ludovat.

Vjerujem da je tvoj akvarij i sad pretrpio šok, pa nije sve sjelo... no kako kažeš, kroz 6 mjeseci to će opet blistat punim sjajem 8)
E da, a tu je i faktor prostora... prije je bilo nagruvano do čepa, a sad ima mjestaaaaaaaaaa.... samo fali novi tang... možda koji veliferum ili desjardini tang, na farmi su bebice ispod 30jura :wink:
 
He he ode nam Jase u eksperte :)

Samo napred, strpljivo i ima sve da stima :)

Izgled akvarijuma je uvek diskutabilan. Cak i kada sami uredimo sopstveni akvarijum mi mu uvek nadjemo neku manu a da ne govorim kada pricamo o nekom tudjem akvarijumu. Ipak svaki komentar je dobrodosao jer tako mozemo da uvidimo neki propust.
 
Bobane, hehe, a znam, malo pomalo, to si me ti prvi naucio...i jos se toga drzim (ne trpam u akvarij samo da bi natrpala ili da mi krepa kao sto to neki rade)...sada opet imam mjesta, pa ce doci kroz neko vrijeme i neki drugi organizmi (naravno trebam se financijski oporaviti od svaga da bi mogla ici dalje), a i dobro razmisliti sto mi treba a sto ne treba u akvariju
-a o ekspertima,uh, ako ikada budem imala svoju kucu blizu mora, i akvarij od 1000 ili vise, mozda cu biti ekspret, ovako sam jos uvijek samo veliki ljubitelj i poklonik ovog divnog hobbya, a akavrij je maksimalne velicine jer ipak sam na 4 katu...

Stina, a ne bi se slozila s tvojom konstataciom da je meni skimmer vjerojatno nepoznanica, to sto ga nemam ne znaci da ne znam sto je i kako radi. Ipak je to stvar osobnog odabira, a nemam ga jer znam da mi ne treba, a ne zato sto ne znam kako radi ili cemu sluzi. :wink:
Tanga imam...
Nemres biti uspjesan akvarist ako si neupucen, ako ne znas pojedine mane i vrline odredjenog proizvoda, tehnike, filtracije ...
Za vogelfarm znam, ali tamo ne kupujem precesto, nisam bas u njihovu kvalitetu uvjerena (bolje platiti skupo i dobiti zdravo, nego jeftino i poslje zaheb)...to sam odavno zakljucila, a posebno sada kada imam dosta toga i nimalo mi se s nicim ne da riskirati. Otom potom, nisam iskljuciva, ako nadjem nesto sto ce me privuci, bude zdravo, dobro ugojeno, kupim, pa u karantenu, ali kada vidim da su ribe prutici na kojima je samo na kostima razapeta koza, nema sanse.

Ideja za lampe, pa vec si je tako i tako maznuo, jer sam prva pocela s tim da je bolje imati vise plavih nego bijelih, trubila na veliko i siroko da boje vriste, na sto su mnogi pricali kako nastelavam boje, s toga, kako god okrenes, vec si me kopirao :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sala, te bez uvreda molim :wink:
 
Eto, meni sad akvarij izgleda sve bolje i bolje, a vjerujem da ce i tako nastavit... nesto mi je taman jedino, jel to do fotoaparata...?

E da, sorry za skimmer, tvoj odabir mi je sad sasvim logičan, zašto nešto mjenjati kad i ovako funkcionira.

Kaj se tiče lampi, možeš se ti žalit kolko hočeš, al di bi ti bila da te ja nisam uputio u shoping po jeftine plave i bijele? :lol:
He he, šala narafski! Bila bi di si i sad! :D
 
da di bi ja bila?! :lol:
slike su ti tamne iz razloga : gore tri coralstara, 1 aquastar, u stanu je mrak, vani je mrak, na fotoaparatu je pojacan kontrast i smanjena svijetlost.
 
Jasenka... wow... nemam reci. Ako nekad predjem u morsku akvaristiku ovakve slike ce biti glavni razlog za to.
Blago tebi, sta da ti kazem, zavidim ti... :lol:
 
hvala Eddie i elim!
Inace akvarij je jos relativno mlad, koralji su dosta bili polomljeni, pa ce mu ipak trebati vremena da to sve ponovo naraste i zablista u pravom sjaju.
 
Evo odavno nisam nista novog napisala, a bilo bi red, nisam odavno, pa tek tri nove, danasnje slike.
Slike su slikane s svim svjetlima, ali zatamnjenje je u stanu (iako se i sada vidi prozori), jer bi ustvari trebala slikati samo navecer, ali tada mi vec pola svjetla ne valja) te je stavljen tamniji mod kod slikanja, jer od kolicine svjetla neki su koralji toliko svijetleci da su mutni i nestvarni.
Lampe koje koristim su i vise nego zadovoljavajuce, jer boje koralja su stvarno predivne, posebno je lijepa ljubicasta montipora digitata.
 
Jako lepo more :D Nista drugo ne mogu reci osim da mi svidja i da si sve to lepo uredila. Milina je gledati, a mogu misliti kako to je to uzivo 8)
 
Hvala Mirka!
Da uzivo je ustvari puno ljepsi, jer je tesko veliki (dobro nije ovo toliko veliki akvarij) ali je dosta dugacak, pa ga je tesko slikati da bi on bio cijeli bistar i da bi se sve vidjelo kako se spada. Tek pravu car daje kada se stane ispred njega (ili sjedne-sto vecina rade) i onda se moze uzivati
 
Svaka cast Jasenka! :D
Mislio sam da ne ponavljam predhodnike ali stvarno izgleda prelepo!!! :D
Sto kaze Eddie zbog ovakvih slika se ljudi otisnu u morsku akvaristiku...
Odlicne slike,odlican aq,sve...
Samo napred! :wink:
Pozdrav! :D
 
Vidish ti Jasenka shta radish forumashima uljuljkanim u lepote slatkovodnih akvarijuma :lol: . Ne, nikako mi ne treba da gledam vishe tvoje slike, jer takvo mi je urodjeno ludilo, da cu olako sve da raskantam i napravim si jednu slanu kantu :lol: .
Dakle, Jase, vishe tvoje slike ne gledam iz razumljivih razloga, bar josh neko vreme... :)
Shalu na stranu, shta drugo do alal vera, uz deo jedne ovdashnje reklame: ''shalji, shalji, shalji, shalji'', a ja cu se vec nekako obuzdati.
 
Hvala vam obojici :)
Drago mi je da vam se svidja i da radi slika pozelite napraviti tako nesto.
No nije to tek tako, trebaju proci godine (ako se nema para pa odjednom sve kupit...iako niti to ne garantira uspjeh i ljepotu koralja). Treba dosta paznje i brige, znanja, srece. Svega pomalo i dobije se rezultat.
Mi smo presretni radi akvarija koji je postao ovakav kakav je i da su boje odlicne, a koralji rastu ko kupus.
Bit ce jos slika 8)
 
Raste ova Jasenkina tema i u stvari treba da se procita od pocetka. Tu se jasno a i slikovito vidi kako napreduje jedan morski akvarijum. Od nekoliko kamencica i "lepote" koja u pocetku odusevi, moram da priznam sada, samo vlasnika akvarijuma do jednog stvarno impresivnijeg izgleda.

Vreme je nas saveznik u morskoj akvaristici i na ovom primeru se jasno vidi zasto se to stalno potencira. To je jedan normalan razvoj osim ako smo spremni da ulozimo malo bogatstvo pa da napunimo akvarijum. Cak nam ni takav potez ne bi garantovao uspeh jer tu ocito fali iskustvo.

Jos da dodam da je ovo daleko od kraja koga u stvari i nema. Ima tu jos dosta mesta za razvoj pa cemo mi da gledamo jos slika koje ce zasigurno da budu jos lepse.

Samo napred Jase :)