Krecemo od samog pocetka !?

Dushan92#7

New Member
31 Januar 2009
4
0
1
32
Zajecar
:hej:,nov sam ovde,ali imam 2 akvarijuma.Ovaj drugi sam skoro formirao,ali zelim da povadim sve iz njega i krenem iz pocetka da napravim biljni akvaijum:D
Da li ima neko neki savet za pocetak?:D
 
Pozdrav Dusane:welcome1:

Slozio bih se stim sto ti je paleoglodit rekao, moras biti konkretniji sa pitanjema. U svakom slucaju tu smo svi
da pomognemo onoliko koliko mozemo ;)


 
prvo pozz Dusane:welcome1:eek:no sto je osnovno za biljni aq je da moras obezbediti dobar supstrat biljkama bilo da ces koristiti neki brendirani,ili zemlju za cvece,glinu u nekoj od kombinacija,opet u zavisnosti od velicine aq i vrsta bilja koje planiras, u sloju od 3-10cm,preko toga sljunak granulacije 1-4mm,jos vaznije osvetljenje,opet u zavisnosti od vrsta,dubine aq ces birati i lampe koje ces koristiti.Nemoj zuriti informisi se po net-u,a nama daj dimenzije aq i sta u njega planiras da stavis,da bi mogli da ti pomognemo.Znas i sam da ces morati da odvojis dosta vremena,a bogami i kinte u samom startu.Posle ako sve uradis kako treba ,bar tako kazu ljudi ,odrzavace se skoro sam.:rofl2:
 
ovako,aq je dimenzija 75x30x40=90l.
Planiram -podloga da bude SERA floredepot,pa preko sljunak1-4mm kao sto neko rece:lol:
-osvetljenje 4 ili 5 neonke od 18w,aquarelle,grolux.
-planiram da ubacim sunkenroot od dekoracije i dosta biljaka,kako u prednjem planu,tako i u zadnjem.
Ali mi nikako nije jasno kako da napravim kao malo "brdo"?
gledao sam slike i po forumima ali nemam pojma kako da napravim to?
A od ribica neonke,crne tetre,cory,i mozda guppy.No ribice na kraju,ima jos ohoho vremena za njih valjam_se
 
Floredepot se istrosi nakon odredjenog vremena, bolji ti je treset ili zemlja za cvece...
 
Kuglice gline mozes da ubacis u podlogu, nece stetiti. Ta brda za koja pitas obicno se prave tako sto ce na dno aq. ubaci neka prepreka od kamena, stakla ili nekog slicnog materijala koja ce sljunak da drzi na tom mestu i u toj debljini sloja. Ukoliko se to ne postavi vremenom ce pod uticajem vode da se dno izravna.