Lacerta viridis – Zelembać

Bas zato jer su verovatno bili mnogo uplaseni i nisu pokazivali nikakve znake tj. nisu se ni branili.Bar ja mislim da je tako.Videcu sledece nedelje mozda odem u selo na Divcibare pa cu videti da nadjem muzjaka.

Pozz
 
Ovo su slike zelembaca mog druga,veoma,veoma je pitom.Ovaj muzjak je skoro identican ovom sto sam ga ja uhvatio,boja je ista,razlikuje se po tome sto mu je pocetak repa zelen,a ne braon kao sto je kod ovog na slikama slucaj i sto ima malo duzi rep od ovog.pozzz
 

Attachments

  • zelembac 084.jpeg
    zelembac 084.jpeg
    77.8 KB · Pregleda: 12
  • zelembac 086.jpeg
    zelembac 086.jpeg
    58.1 KB · Pregleda: 12
  • zelembac 091.jpeg
    zelembac 091.jpeg
    78.2 KB · Pregleda: 11
  • zelembac 094.jpeg
    zelembac 094.jpeg
    50.5 KB · Pregleda: 12
Ovde ima jos neko zelembaca samo nemogu da se setim ko,aj nek taj neko stavi i svoje slikice.Ja mislim da taj ima neke mlade zelembace ;)

Pozz
 
Meni je moja zenkica danas iskocila iz terarijuma,kad sam pokusao da je izvadim,zbog sredjivanja terarijuma i pobegla na terasu,a sa terase,na zid i ko zna gde :(.Uteha je to sto sam uhvatio novu zenkicu
 
Bas fina dekoracija , bas mi se svidja . :cool2:

Ja bih jos dodao bilja u levom delu terarijuma , napravio bih neki mali zbun , mislim da bi to bio pun pogodak kompletne dekoracije terarijuma.
 
pozdrav ljudi. evo mare mi je skrenuo paznju na ovu temu pa rekoh da se ukljucim.
moram prvo da kazem da sam veliki protivnik uzimanja zivotinja iz prirode, zamislite samo kako bi ste se vi osecali da vas neko stavi u sobicu od tri-cetiri kvadrata i da tu provedete ostatak svog zivota. ako vec postoje iste te zivotinje iz zatocenistva onda ne vidim razlog zasto ih muciti. ja sam imao dva mladunca koji su rodjeni u zatocenistvu ali su im roditelji iz prirode, to je ono sto vi pokusavate, da razmonzite divlje primerke u zatocenistvu. na moju veliku zalost mlaunci su uginuli, iz meni ne poznatih razloga. voleo bih da se ljubav prema lacertama u Srbiji prosiri, ali da potomci budu iz zatocenistva. treba samo da se bolje organizujemo.
 
Ja nikako da nabavim muzjaka nekog tj. aco mi je bio nabavio ali uginuo je kao i acov muzjak,takodje iz nepoznatih razloga.Jeli su,pili su vode ali neznam razlog sto su uginuli.

Pozz
 
@ Grisha


I ja sam protivnik uzimanja zivotinja iz prirode,ali mi se tudimo da im sto vise omogucimo da se osecaju kao u divljini,mada to ne moze u potpunosti da se izvede,ipak im pruzamo najbolje moguce uslove koje mozemo da im obezbedimo da bi se sto prijatnije osecali.Mi ih ne mucimo,ne eksperimentisemo sa njima.
 
ma nisam ni mislio da redite eksperimente na njima, ali njimna je sloboda svejedno uskracena i po mojim standardima to jeste muka.