Lacerta viridis – Zelembać

Dobro je,evo par dana joj nisam davao nista jer se bila nagojila i nije htela da mrdne sa drveta...Danas joj bacim tenebriju u drugi kraj ter-a i odmah je dotrcala i pojela je :D ...

Pozz
 
Ljudi da znate kako je moj drug sredio njegov terarijum za zelembaca,pa to je bruka.Ja se tom coveku divim.Cim budem bio u prilici postavicu fotke ovde da vidite sta je umetnost.pozzz;)
 
Ljudi zenka mi je polozila jajasca:sampion:,danas sam raspremao ter i pronadjoh 7 jajasaca.Stavio sam ih u posudu punu vlaznog treseta.Sta dalje da radim????
 
Extra vest Aco ;) Obavezno pravi inkubator,taj link sto ti je dao Fauna i ona prva slika odozgo je najjednostavniji inkubator...Obavezno ga pravi da napokon izvedes te malce :mrgreen: I baci sliku jaja i stavi dinar pored da se vidi otprilike kolika su :D


Pozz
 
Nisam,na zalost.:(:(:(.Nisam bio u situaciji da nabavim ink. zbog selidbe i drugih problema,tako da su jajasca propala:(Ali mislim da bi jajasca koje je izlegla zenkica mog druga,trebalo uskoro da se izlegnu,javicu sta se desilo.pozzz
 
Zdravo raja!
Ja sam prije jedno 10tak dana dobio nekog malog guštera.

S repom, dug je 8,6cm. Definitivno spada u "lacerta" porodicu, i mislim da je zelembać - odnosno lacerta viridis.

Kažem mislim, jer nisam siguran!
Svi lacerta gušteri opasno liče jedan na drugog.
Ne znam ni kojeg je pola!

A izgleda ovako nekako:

Glava je malo šira od tijela, tijelo je maslinasto zelene boje, stomak zelenkast. Naravno, rep je dosta duži od tijela. Nema nikakvih prugica na sebi. Glava i tik iza glave su maaalo zeleniji od ostaka tijela. I danas sam primjetio da kao da mu je spao zeleni sloj s (što bi kod nas bilo) bicepsa, tu je sad jasno zelene boje.

PS
Slike su mutne jer su slikane telefonom, a gušter je tako sitan.
 

Attachments

  • Photo0393.jpg
    Photo0393.jpg
    31.9 KB · Pregleda: 7
  • Photo0394.jpg
    Photo0394.jpg
    20.6 KB · Pregleda: 8
  • Photo0395.jpg
    Photo0395.jpg
    16.5 KB · Pregleda: 7
Pozdrav Gusterdzija,:welcome1:

Verovatno se radi o Lacerta viridis jer ih najvise ima kod nas. Kada budes imao nove bolje fotke , ubaci ih ih ovde . Iskoristi fotke iz ove teme koje sam postavio pa uporedi sa tvojim gusterom, napravi poredjenje, tako ces lakse doci do nekih odgovora.
 
Izgleda skoro identično ovoj dvojici:
0c6031fdcdcec16e4332dc3e721c799e.jpg

Samo što nema ove bijele tačke.

Hvala na dobrodošlici! :D

PS
Napravio sam štamparsku grešku, napisao sam "Gušterdž-JI-a" umjesto "Gušterdžija". Nisam pod User CP našao postavku da to promjenim.
Jesam li se trajno blamirao? :D