Moj novi akvarijum trazi pomoc ...

MACAK MACKIN

New Member
27 Juli 2006
16
0
1
Montenegro -Kotor
Zdravo,sajt je odlican registrovao sam se vec na pocetku kada je poceo sa radom ,sasvim slucano vidio sam u novinama ime sajta i opis i puf :boban:...Nego da predjem na stvar sada imam akvarijum od 50 l i kupicu od 200 znaci dimenzije 80x50x50 tako nesto nisam jos siguran i sad me zanima neki kazu staklo od 8mm neki od 10mm sto vi mislite bas mi je vazno...ima jos zatim sam pitao neke za ojacanje akvarijuma od 200 l i takodje neki kazu ne neki da pa sto je konacno ima li ovdje onoga STO JE SIGURNO SIGURNO JE valjam_se(sto se tice ojacanja ili 10 mm)pa sad koja je razlika ako stavim 10mm ili 8 mm ,dali ako stavim 10 mm nemoram da stavljam ojacanje ili ...Taj odgovor ostavljam vama puno hvala UNAPRIJED :hej:...i napomena sto duzi i opsirni odgovor:rolleyes:
 
Ako radis akvarijum dimenzija 80x50x50 cm (200 l.) iz mog licnog iskustva mogu da ti preporucim debljinu stakla od 8 mm naravno, uz obavezno postavljanje ojacanja na frontalnim stranicama pri vrhu i na dnu (zalepljena ojacanja na stranici dna) .

To bi ti bilo sasvim dovoljno i sigurno da ne razmisljas o eventualnim posledicama. ;)