Moj novi Koralni Akvarij

dojic60

Member
15 April 2011
85
2
8
Harrisburg Pa USA
Poceo sam da radim na novom 600 litara akrilik akvariumom. Dosao sam do dosta jeftinog akvariuma-$300.00 koji normalno kosta preko $3500 . Akvarijum je Tenecor Vista ugaoni sa vec ugradjenom filtracijom u zadnjim zidovima . Ja cu da postavim kao filtraciju refudjijum sa zivim kamenom pjeskom ,mikro algom i mangrow biljkom.
Akvarijum je imao dosta ogrebotina ali uz puno smirglanja sa mikro smirgli papirom sam uspio da ga ispoliram i napravim kao novi. Ove slike se slike akvarijuma u toku pranja i smirgalnja. Planiram da stavim u akvarijum oko 30-40 kg zivog pijeska i oko 100 kg zivog fiji kamena. Osvjetljenje ce da bude 3 metal halide lapme po sa dva actinic kompakt sijalice. Ukupno ce da bude 1140 wati osvjetjenja. U refugijumu ce da budu dvije pumpe a u akvarijumu 6 cirkulacionih pumpi sa kontolerom za valoviti efekt. Ovih dana cu da radim na kompletiranju pa cu vas obavjestavati o mom napredku. A isto se takodje nadam da ce se mnogi i zagrijati za ovaj preljepi hobi.
 

Attachments

  • IMG-20110719-00013.jpg
    IMG-20110719-00013.jpg
    54.9 KB · Pregleda: 26
  • IMG-20110719-00017.jpg
    IMG-20110719-00017.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 24
  • IMG-20110719-00018.jpg
    IMG-20110719-00018.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 22
Nemoj samo da zuris i da smisljas sve u napred bez nekog podrobnog razmisljanja. Alge i to mangrow drvo kao filter u toj zapremini je vise "zvaka" nego korisna stvar. Nije lose da to imas ali efekat toga je minimalni. Bolje bi ti bilo da razmisljas u pravcu tih ne 30-40 nego 150-200 Kg kamenja. Sto se tice osvetljenja ni tu nemoj da se zatrcis jer koliko vidim jos nemas neku koncepciju ili nisi naveo sta planiras da imas. Akvarijum sa samo ribama ima potpuno drugaciju koncepciju od koralnog akvarijuma.
Ajde malo napisi i o tome da mi ne bi iznosili svoja nagadjanja.
 
Ja sam ustvari prije ovog aqvariuma imao akvarijum od 280 litara i u njemu sam imao vec dosta kamena. U refjugiumu imam dosta zivog kamena, pjeska kao i chito algu sa mangrovom. To mi je i u proslom akvarijumu odrzavalo vodu u idealnim parametrima. U novom akvariumu je vecina pozadine refugium. U prijasnjem manjem akvariumu sam imao 48" metal halide 780W osvjetljenja. Za ovaj novi akvarijum nabavio sam tri lampe sa svakom od 250W metal halide i svaka ima kompakt po dvije 65w actinic sijalice. Novi akvarijum sam morao da postavim u vrlo kratkom periodu zato sto sam sve odmah morao da prebacujem iz jednog u drugi. Takodje kad sam sve skupa postvio uspostvilo se da zbog 3 metal halide sijalice voda postaje prvruca pa sam bas danas morao da kupim chiller da bi odrzavao istu temperaturu vode. I chiller i grijace sam postavio na digitalni temperature kontroler. Sada teperatura je uvijek ista 78 F.
Mnoge moje korale sam nabavio kao fragove i sad su svi porasli . Defenitivno bih ti bio zahvalan na svakom savjetu i prijedlogo jer ja sam u ovom slanom hobiju prilicno novi. Ja ovde imam dosta prijatelja Amerikanaca koji su dugo u ovom hobiju ali bi rado da i sa tobom razmjenim iskustva.
Parametri u mom novom akvarijumu su svi perfektni i nemam nikakvih problema sa algama. Probao sam da postavim na ovu stranicu nekoliko slika ali mi cijelo vrijeme pokazuje error.
 
Moj komentar se odnosio na to da ti treba da se koncentrises na kamenje kao filter a te biljke su dobrodosle ali daleko od toga da one imaju tako znacajnu ulogu u tako jednoj manjoj postavci.
To sto si imao dobar i stabilan kvalitet vode je u stvari skup svih tih stvari.

Slike mora da su ti prevelike pa zato imas ih problema. Smanji ih po dimenziji a i velicini i sve ce da bude ok. Ima tema o tome kako se postavljaju slike.