moje parče sna

atanasije

Member
25 Maj 2005
122
0
16
kikinda
posle nekih dve godine bavljenja akvaristikom,dočekao sam da napravim svoje parče sna:)
Naime u pitanju je akvarijum dimenzija 100*50*50 tj nekih 250 litara! Da upotpunim svoje parče sna uspeo sam i danas naime naterao sam sebe da kupim i kanister filter atman EF-2. Što se tiče osvetljenja zasad imam dve neonke od 30W gro lux i 3 od 20w nekih nepoznatih proizvodjaca tj nepoznatih meni a čini mi se da je u pitanju neki kinez valjam_se BOYU. Za pozadinu sam nasao neku tamniju plavu ali neznam dali ce mi se svideti,jer dosad sam najvise voleo crnu boju,ali sad otom-potom. Od biljaka koje ce sigurno zavrsiti u akvarijumu se nalaze amazonke,zatim ludwige,lotus,jos nekih ehinodorusa ,crvenih kripti,sitnolisnih nana,javanska mahovina,usko lisni limun i jedna fantastična Ammannia gracilis(ako se nisam prevario u imenu ) koja je donacija mog sponzora iz kkk:rofl2:. od riba za sad ide sigurno par vrsta koridorasa,nekoliko neonki,par desetina ancitrusa iz domace proizvodnje a dalje cemo videti pa da neduzim zasada toliko jedino da jos okacim sliku akvarijuma koji je trenutno na probivaljam_se a u četvrtak ili petak sledi " leteći start" e i da nezaboravim svi predlozi su dobrodosli osim kritika,nikako da se naviknem na njih
 

Attachments

  • 19-09-07_152145.jpg
    19-09-07_152145.jpg
    15.8 KB · Pregleda: 41
  • 22-09-07_161122.jpg
    22-09-07_161122.jpg
    14.9 KB · Pregleda: 53
Jedan deo posla odradjen , sledi sada formiranje i cikliranje . Jedva cekmao da vidimo taj deo , pa cemo posle pratiti njegov dalji razvoj :D



 
ja vec vidim tu i jato diskusa. hehehe a mozda i korija

A i za biljke ne brini, nacice se jos.

Samo polako, ne zuri i sve po planu.
 
E pa Atanasije doslo je vreme da castis... :ziveli: tvoj san je postao java a moze se reci i da si uzeo dobar zadatak da odradis. Bice tu poslaaaaaaavaljam_se
Sve najbolje i samo napred :)
 
Hvala svima na lepim zeljama,situacija je sledeca: akvarijum je isproban i useljen u sobu.
Danas sam ga napunio vodom, zasadio nesto biljaka i sad je vreme da se krene na posao. Jos malo pa cu okaciti koju sliku da se vidi nasta lici, bar zasad.
 
danas je neki 5-ti dan od kako je ak pusten u promet.Ubacene su i prve ribice medju kojima je bračni par borac i desetak neonki koje vaze inace za malo neznije ribe al ove moje i ja smo prosle sve i svasta od temperature +32 do belih tackica i ko zna cega i imale su tu cast da skinu nevinost ovom akvarijumu:rofl2:. od sutra krecem da ubacujem po par koridorasa dok god se nezavrsi kompl.cikliranje akvarijuma pa onda idemo dalje.slike akvarijuma nemam jer nemam ni aparat a telefonom necu ni da slikam,ali u svakom slucaju bice i toga ovih dana:hej:
 
e pa da nastavim moj monolog:) od danas u akvarijumu se nalaze i tri ramireza,a i :bozic: je stigao ranije nego obicno pa zahvaljujuci njemu moje parce sna je upotpunjeno jednim prelepim jatom diskusa i koridoras-sterbai. sutra postavljam i novo osvetljenje pa najzad krecem u potragu za foto aparatom kako bih vam preneo bar jedan mali delic moje srece:hej:
 
evo nekih slika ali su slikane mobilnim i veoma su ocajne :rofl2:
 

Attachments

  • 08-10-07_094617.jpg
    08-10-07_094617.jpg
    22.9 KB · Pregleda: 46
  • 07-10-07_191748.jpg
    07-10-07_191748.jpg
    19.5 KB · Pregleda: 41
  • 08-10-07_114356.jpg
    08-10-07_114356.jpg
    20.9 KB · Pregleda: 41
Biljaka nedostaje, jer je u mojoj blizini veoma losa ponuda tj nikakva a ovo sto imam raslo je manje vise u jednom od mojih manjih akvarijuma,ovo je ipak mnogo vece pa ce trebati dosta
bilja da se popuni.Srecom pa na netu covek stekne dosta prijatelja koji te obskrbljuju sa novim vrstama koje inace tesko naci u provinciji.U svakom slucaju bice ovo sve mnogo,mnogo bolje samo da bude materijala za popunjavanje u sta uopste nesumnjam.
 
igrom slucaja uspeo sam da dodjem do fotoaparata ali samo na 5 minuta pa evo koja malo bolja slika
 

Attachments

  • ak111.jpg
    ak111.jpg
    90 KB · Pregleda: 36
  • disk11.jpg
    disk11.jpg
    64.6 KB · Pregleda: 21
evo najzad posle detaljnog uputstva velikog manitua faune:ziveli:
 

Attachments

  • lp23.jpg
    lp23.jpg
    72.2 KB · Pregleda: 19
  • a111.jpg
    a111.jpg
    87 KB · Pregleda: 23
  • sterbai1.jpg
    sterbai1.jpg
    71.4 KB · Pregleda: 18
  • anci1.jpg
    anci1.jpg
    71.2 KB · Pregleda: 24
Pa lijepo ti je ovo parce ! Bez obzira sto jos nisi akvarijum napucao biljkama ,ovo sto si do sad napravio jako lijepo izgleda .I ja se nadam da cemo uskoro ovaj akvarijum vidjeti u "Shuma Striborova " izdanju ,ali ne zaboravi jos jednu stvar ,ostvario si jos jedan od snova ,a to je ovo ,mnogima nedostizno ,jato diskova ! Dakle ...:cool2:
 
evo da budem extra,vrh dosadan pa sam okacio jos jednu sliku koja je losa al ko je sliko jos je i :sampion:
 

Attachments

  • fauna(2).jpg
    fauna(2).jpg
    65.5 KB · Pregleda: 31