moje parče sna

e da zaboravih da napomenem da iako ramirezi idu u isti akvarijum sa diskusima moji diskusaurusi su jos maleni tako da su ramirezi morali na "produzeni vikend" kod mog druga eddia:rofl2:
 
Vidi se da lepo napredujes i da je sve kako treba. Mislim da je vaznije i od biljaka i izgleda prvo da je akvarijum stabilan i da sa ribama sve ide kako treba. Diskusi su ti prelepi. Mazi ih i pazi i tek ima da zasijaju u svoj svojoj lepoti.

Pa sad se i ne moze ocekivati neka preterana ubiljenost jer kako si krenuo od pelcera treba im dati vremena da porastu. I obezbediti dobre uslove za to. I to nikako ne treba smatrati nedostatkom tvog akvarijuma. Ti si ga prikazao od samog pocetka a da si to uradio posle par meseci ne bi niko znao kako je to bilo u startu. Zato daj im samo vremena i uslova i bice sve ok.

Licno smatram da u jednom akvarijumu nije vazan broj vrsti biljaka neko njihova rasporedjenost. ako se formira dobra celina sa 6-7 vrste ne znaci da je taj akvarijum manje ubiljen od onoga koji ima 15 i koje se guse medjusobno i nikako ne mogu da dodju do izrazaja ma koliko lepe bile. Ovo shvati kao moje licno misljenje sa kojim ne mora da se slozis ni ti ni bilo ko drugi.

:cool2: postao si pravi akvarista diskusash....valjam_se
 
:hej: slazem se sa tobom coa,ali ove su toliko toga prosle samnom da jednostavno nisam imao srca da ih se resim.e sad danas sam dobio jedan panj na poklon pa neznam dali je mangrov ili mopani (izvinjavam se ako sam pogresno napisao) stavicu slike da bi ste mi eventualno pomogli:hej:
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 12
  • 2.jpg
    2.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 11
Meni panj vise lici na mangrovan ali ne mogu da tvrdim .
Ako panj vec nije koristen potopi ga u vodu (i odkuvaj) i tako jedno nedelju dana jer oba pomenuta dosta boje vodu ,sta vise kod mene je mopani mnogo slabije bojio vodu nego mangrovan.Kazem ,ako vec nije bio u vodu ,menjaj mu vodu sto cesce ,mada i u AQ nebi skodilo jedino sto bi ti vod bila obojena .
 
posle pet-set tura kuvanja misterizoznog panja odustao sam od istog jer iako je lep vodu farba nenormalno brzo pa nekaga jos malo napolje
 
I ja imam utisak da mangro duze i jace farba vodu od mopanija.
To u sustini ne smeta i ako se panj uklapa u koncepciju ne bih ga vadio.
Ako nam smeta ta boja vode koja se dobija, onda mi uzmemo pa cesce menjamo vodu, ugodnije i nama, a tek ribicama, a tek tek biljkama, a tek tek tek sto to ne vole alge :)
 
ja imam 10 coryja u svom AQ i "cubu" koja se za sada fino hvata i razvija...sa 50 kom vec nemam iskustva i ne bih u ovom AQ koji treba da bude dobro zabiljen :mrgreen:
Mozda probas neke manje kripte ;) one obicno imaju jako korenje .
 
Što se layouta tiče i izbora bilja, nije baš po mom ukusu, što jelte i nije tako bitno :)
Slažem se za kripte napred, mogla bi u grupi bi c.parva u ili pokušati sa c.petchii. :)
Grana što štrči ne bi trebalo da ide po sredini akvarijuma već malo ulevo i ili udesno i u malo drugačijem položaju za stvaranje utiska dubine. :)

:hej:
 
Doslo je do malih izmena,a tu su i neki od stnovnika :)
 

Attachments

  • 4.jpg
    4.jpg
    99.5 KB · Pregleda: 39
  • 1.jpg
    1.jpg
    41.8 KB · Pregleda: 19
  • 2.jpg
    2.jpg
    95.6 KB · Pregleda: 17
  • 5.jpg
    5.jpg
    99.8 KB · Pregleda: 19
  • 3.jpg
    3.jpg
    99.3 KB · Pregleda: 18