Moji diskusi

ph 3,xx probliznije ph4 nego li tri da se ispravim, ali ti ne bih preporucio da se bas ovako igras
 
Pa tako sam nesto i mislio. PH sam obarao tresetom do 4PH. Malo to lakse ide jer mi je voda skoro bez tvrdoce. Nema magije, samo eksperimentisanje... voda je naravno cista sa redovnom izmenom. Svi su mi parovi relativno mladi, i mrestili se tek nekoliko puta pa stoga i mislim da jos samo ne znaju ni sami kako dalje.
Obicno to ide ovako, prvi put pojedu ikru...drugi-treci put pojedu kad izadju repici...4-5 pojedu kad pocnu da plivaju tek posle mogu ocekivati da podignu prvu generaciju. mada zavisi i od samih parova, nema nekih pravila. Sad imam par koji se upario i iz prve podigli malce.
Prelepi su ti ovi beli, vidi se da je zdrava riba i prelepog obilka. Snow white ili ghost varijetet pretpostavljam - mada diskusima daju razna imena- meni poznati kao snow white.
 
Ja sam ih uzimao kao white diamond, mada je isto kao snow white. Video sam kod jedne farme da su podelili i da nude nezavisno snow white i white diamond. Mozda postoji neka razlika u ukrstanju predaka, ali su po meni to gluposti sa takvim imenima, ne mozes da se snadjes. Ghost je vec drugacija riba, tih za sad nemam. Ja sam vise ljubitelj jednobojnih i cistih riba sa izuzetkom par varijateta :eek:)

Kako ide sa novim parom, sta se desava?
 
Evo slika novog para. Oni bi trebalo da su neki tirkizi, ali mi je mnogo drag par. Posebno zenka jer je kod mene od artemije pa evo sad stigla i do mresta. A i pokazali su se kao sjajni roditelji i vrlo su pitomi, ako tako moze da se kaze- dolaze ne ruku i mole za hranu, cak i dok ikru cuvaju.
 

Attachments

  • Picture 033.jpg
    Picture 033.jpg
    65.6 KB · Pregleda: 56
Ja retko kada pohvalim nase domace Diskuse, ali jeste da se na slici ne vidi bas najbolje oblik tela, ali cini mi se da su tvoji stvarno dobri, cini mi se da nisu izduzeni. Svaka cast majstore.:cool2:
 
Tek ce biti lepih riba kod mene, bar se nadam. Mogli bi i vi da nam postavite neku sliku uvoznih ako budete imali vremena, tu sigurno ima bar nekoliko zanimljivih varijateta. Cuo sam da je pre par dana bio uvoz kod vas
 
Predlazem da ako zelite da povedete diskusiju o domacim ili drugim diskusima otvorite novu temu pod prigodnim nazivom jer je naslov ove teme "Moji diskusi" i hronoloski prati jedan tok razvoja i razmnozavanja.
 
Pa ja i pisem o mojim diskusima, a i Vladi sam predlozio da postavi slike njegovih diskusa, tako da se svi uklapamo u klise teme :mrgreen:. Ako osoba koja je zapocela temu smatra da je neprekladno da pisemo ovde neka i bez tvog doprinosa prebaciti postove na novu temu kao administrator, mi mu naravno necemo zameriti, a nema ni razloga, sto se mene tice ja mogu da lupetam svuda :D
 
Ne mislim da ce koja slika lepog diskusa ili necije jos iskustvo povariti temu. Uostalom ne bi ni bila ovolika da sam samo je pisao. Ionako je tema vec ostvarila cilj, ispratila diskuse od artemije do njihovog mresta a u tom ukrasnom akvarijumu rastu potomci riba sa pocetka teme.
Svakako zelim da cujem misljenje drugih diskusara u ovoj ili posebnoj temi.
 
Eddie izvinjavam se sto sam ti napravila zbrku iznosenjem svog stava da teme tipa MOJI...samim naslovom oznazavaju da se iznosi neko licno iskustvo od pocetka (kupovina neke ribe kao sto je slucaj kod tebe pa do kraja-njenog mresta i podizanja potomstva kao i svih problema koji prate taj proces, i da se kao takve trebaju zadrzati na diskusiji bas vezanoj za taj proces. Svako sirenje teme unosenjem tudjih iskustava stavlja prefiks MOJI van snage pa ga treba odstraniti iz naslova. Ovo je samo moje skromno misljenje i nebitno je da li ce iti prihvaceno ili ne.:D

Evo i ja, nazalost, pravim off topic pa mozes izbrisati moje komentare o vodjenju teme, kao i ovaj off i vratiti je na vec formiran tok.

Pozdrav. Mirka :hej:
 
Ova tema i jos neke druge slicne teme na forumu, imaju za cilj da prestave licno iskustvo autora ,odnosno odgajivaca ali to ne znaci da je vodjenje nekavog iternet dnevnika ili tz. popularnog bloga, vec svako ko ima nekavu sugestiju moze da se nadoveze i prokomentarise takvo jedno iskustvo. Takve teme i takav tok diskusije u tim temema imaju za cilj da se dodje do sto boljeg zakljucka za ono sto se zeli u temi predstaviti. Zato je ovaj forum karakteristican i dosta se razlikuje od ostalih foruma gde su na ovakav nacin diskusije dozvoljene a ne zabranjene kao na primer ,pravilo nekih drugih foruma: "otvaranje starih tema nije dozvoljeno". Narvno, to ne znaci da treba sve stare teme otvarati i postirati, u tom slucaju ne bi ni bilo novih tema , radi se samo o temama koje imaju takav hronoloski tok. Ova Eddei-va tema ima takav tok , mada jeste vec postala maratonska i nezgodna je za pracenje , zato treba gledati da u sto skorije vreme dodje do zakljucka. Eto , ja predlazem da se uskoro otvori nova slicna tema, kada bude Eddie zapoceo mrest sa novim uvoznim parom recimo, "Moji diskusi 2":)
 
Eddie,jako mi se svidja tvoj AQ.Reci mi kakav filter koristis,i koja ti je litraza akvarijuma?;)
 
Pozdrav Prle
Akvarijum je nesto oko 180l a filter je obicni stakleni sa dve komore. Zapremina filtera je oko 25l (50x45x12cm) a gura ga atman f-102 fontanska pumpa.