Moji diskusi

A inace, plazma keks i kokice tesko mogu da prodju kontrolu na ulazu hehehe

...samo me interesuje gde zavrsi zaplenjena kolicina????? :ebote:valjam_se

E sad ozbiljno. Imala sam prilike da malisane vidim uzivo. Sve je apsolutno kao na slikama, a mogu reci i jos bolje. Higijena u akvarijumima je na izuzetno visokom nivou tako da to nije samo sminkanje za fotografisanje nego ni nenajavljeni upadi ne mogu da iznenade. Mresni parovi su u fantasticnoj kondiciji kao i ribe u ukrasnom akvarijumu. Lepota i boja biljaka pokazuju koliko se truda ulaze u sve to.

Malisani zaista idu na ruku i nimalo se ne boje. Prilicno su obojeni i vec se pokazuje plava boja. Zao mi je sto moj digitalac nije bio pri ruci pa da se to i vidi. :)
 
Bravo majstore !!! Vidim da extra napreduju . Nikako da stignem da navratim da ih vidim , ali sva sreca redovno postavljas slike pa mozemo da pratimo kako napreduju .:cool2:
 
Update u ukrasnom akvarijumu.
 

Attachments

  • 12.jpg
    12.jpg
    63.3 KB · Pregleda: 55
  • 13.jpg
    13.jpg
    79.8 KB · Pregleda: 52
  • 14.jpg
    14.jpg
    75.5 KB · Pregleda: 58
  • 15.jpg
    15.jpg
    85.7 KB · Pregleda: 53
  • 16.jpg
    16.jpg
    68.3 KB · Pregleda: 53
Jeste Fauna, malo sam se ponovio. Dojadili mi plavi a i presli su u mresne akvarijume pa se ukazalo malo prostora i para za ovaj sarenis. Eto prilike da ispratimo jos jednu turu diskova do zrelog doba.

show must go on
 
lepo, lepo. malo su im iskrzana perajca, verovatno su sveze ubaceni? koja je ovo kombinacija melon cobalt ili su stigli pod nekim drugim imenom?
 
@ skomi
Da, malo su iskrzana peraja. Mislim da su jos iz radnje takvi a mozda i od promene vode. No, vec se oporavili.
Prodati su mi pod imenom malboro yellow face, malboro red rose i red alenquer mada nisam vise ni sam siguran. Nisu me interesovala imena birao sam koji mi se svidjaju :)

Hvala Damari
Pa svakako su kontrast u odnosu na prethodnu turu diskova ali i ovi se lepo uklapaju u zelenis (crvenish).

A Dolovac je bio danas pa nisam stigao da ga pozovem , vazno da je video uzivo svoje omiljene ribe.
 
Ma Dule je dobar lik, nego nikako da napravi neso sa njegovim omiljenim ribama, ali sto se tice naziva Diskusa po nasim radnjama, pa da li iko zna koji su, kada su skoro svi nasi, a roditelji mesanci, a njihovi roditelji opet neki mesanci, pa samo jedan malo vise povuce na tamo nekog i odmah ga svrstaju u tu vrstu, Ja mislim da im treba dati novi naziv Diskus Neidentifikularis.:sampion:
Ali za vecinu nas najbitnije je da su zdravi i da nam se svidja njihova boja.
 
Posle kraceg vremena bio sam ponovo u poseti kod Eddie-a.Bilo je lepog druzenja :ziveli: a i gledanja. Akvarijum sa novim Discusima je prelep , ni blizu nije na slikama kao uzivo , a mladi Discusi su predivni . Jos vise su me odusevili mrestni parovi koji su prosto eksplodirali od lepote od kada su u mrestnim akvarijumima. Prosto nisam mogao da verujem da su to iste ribe . Neznam sta im radi ali morao sam propisno da ih ispljujem:sorry:. Svaka cast majstore , jedva cekam da ti i ovi mladi porastu u maticne.Ribe su :cool2: a ti si stvarno:sampion:...
 
Evo i slikice necega sto sam nazvao "kalemljenje", naime par koji cuva mlade je bacio ikru na kupu.Slika je losa jer je mobilni telefon u pitanju.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 47
Da li se desavalo ovo i ranije? Ja sam imao jedan par koji je cuvao dve generacije odjednom, znaci bace ikru, mali se izvedu ali pre nego sto proplivaju oni bace jos jednom i onda je mala razlika u velicini dve generacije pa ne mogu da pojedu jedni druge. Inace se u vecini slucajeva desi da kad se mali izvedu roditelji pojedu stariju generaciju.
 
Nije ranije, jer nikad ranije nisu ni izveli potomke. Ovo im je prvi "uspesan" mrest, pod znacima navoda jer je proplivalo samo 20-tak malisana. A ukupno 5-6 puta su se mrestili, tek poslednji put je uspelo da izvedu male a sad i da dupliraju. Mreste se na 5-6 dana, kad im propadne ikra, a upario sam ih pre nekih 2 meseca.
Ovde postoji opasnost da ovi mali budu pojedeni kad proplivaju pa cu uskoro odvojiti ovih 20-tak u poseban aq. Vec jedu artemiju tako da nije problem, cak je i bolje.

Skomi, obzirom da imas mnogo vise iskustva, dali bi mogao da mi kazes nesto oko parametara vode za mrest. Posto mi dosta ikre pobeli prvog dana. Prvenstveno mislim na PH i KH. I sta mislis o obaranju ph tresetom? Od skoro eksperimentisem sa sera black peat u filteru i to se pokazalo kao odlican nacin za obaranje ph i tvrdoce.
 
Mozas da dodas i Sera Morenu, ili bolje Tetra Toru Min. Ne moras da obracas paznju na doziranje jer ne mozes da predoziras. Humusna i Taninska kiselina nisu mnogo kisele i moze se slobodno reci da mogu da sluze kao puferi. koliko god da ih dodas ne mogu da prekisele vodu niti da naskode.
 
Prosle nedelje sam kod vas u barbusu uzeo prodacov treset za filter da isprobam kakav je, ali me ispit iz finansiske matematike onemogucio pa sam odlozio testiranje za neko vreme. Posto to znas gde da nadjes mogu da ti kazem rezultate kad ga budem ubacio u vodu. Generalno, ne moze da bude lose i trebao bi bilo koji treset da ti smanji ph.
A sto se parametra tice, tu neznam kako da ti pomognem. Teoretski, znas isto sto i ja i mozes da procitas na bilo kom forumu o diskusima to sto te interesuje. Posto volim da se igram sa ribama kad imam vremena isprobavao sam puno varijanti, imao sam dobre mrestove i na ph3 kh≈0 a i mrestove od oko 100-tinak mladih na kh7 ph≈7,4 ako se dobro secam. Ekperimentisi, neznam drugo sta da ti kazem, videces sta ti najvise odgovara, jedini savet koji mogu da ti dam je da drzis vodu cistom

Prakticno, neki moji zakljucci su da je za mrest mnogo bitnije da ribe bodu u dobroj formi, znaci dobro othranjene do polne zrelosti, da budu zdrave kako nista ne bi prenele na mladj, i da napravis pravilnu selekciju riba za maticne. Desava se da su neki muzjaci nezainteresovani za mrest, ili da par nije uigran ako su mlade ribe, cak i da se tuku dok bacaju ikru. Neke se nauce posle par mresta a neke ne.
Ako ti ikra beli na pocetku mozda je problem u slabom procentu oplodnje muzjaka