Mutna voda u AQ?!

celawi

New Member
4 Februar 2007
10
0
1
www.restoranibeograda.com
Pozdrav svima,

Oformio sam AQ pre 2 dana. Zapremine 130l, 80x40x40, stavio sam drvo mopana i imam 3d stene od kamena. Za podlogu sam stavio prvo pesak pa onda kvarcni pesak koji sam prethodno dobro isprao hladnom vodom. Filter je uradjen celom duzinom i u njemu imam perlon vatu. Voda mi je crvnkaste boje i iz sata u sat je sve mutnija, a iz prelivne cevi izbacuje crvenkastu boju. Da li je to normalna pojava kad se tek oformi AQ i za koliko bi trebalo da se izbistri voda?i da iz prelivne cevi mi izbacuje takodje crvenkastu vodu.
 
To nije normalno.
Nikakvu boju voda ne treba da ima, posebno da takva izlazi iz filtera.
Kakav je to panj, cime si bojio stenu, sta imas od filter mase... nesto ispusta tu boju u vodu. Najblaze je ako voda dobija boju od tog panja, to je prirodno bar, ali sve drugo moze biti i opasno.
 
Sta se desava sa tvojim akvarijumom, kakva je sada voda? Jesi li prokuvao mopan pre stavljanja u akvarijum?
Ako u akvarijumu nemas nista drugo sem navedenog i ako stene nisu bojene ni sa cim, boja potice od mopana. Mopan hoce da ispusta boju, pre stavljanja u akvarim potrebno je da se dobro prokuva. Da bi bio siguran da li je kuvanje bilo dovoljno ostavi ga malo u vodi, van akvarijuma, pa ako i dalje ispusta boju potrebno je jos kuvanja.
Da je to moj akvarijum ja bih zamenio svu vodu, detaljno sve to ocistio i ponovo formirao akvarijum. Zasto rizikovati da li ce to stetiti ribama ili nece.
 
Vrlo verovatno da ti je voda obojena zbog drveta, ali nema potrebe za panikom sem što je voda malo čudne boje ništa ti se neće desiti, čak šta više nekim živim organizmima i biljkama odgovara ovako tretirana zakiseljena voda.