Novih 120 litara

Neću puno komentarisati , ponovio bih već rečeno na drugim forumima . Situacija oko korena jako lepo izgleda . Pozdrav
 
Samo da dodam da se na slici vidi jedna "porcija",i sad ribice hranim svaki drugi dan sa živom hranom,i mogu da primetim da su jako zadovoljne sa time!
Mogu da savetujem svim akvaristima koji žele pružiti ribicama najbolje što može,da je gajenje larve komaraca jako jednostavno,i pošto se sve to odigrava kod kuće,čisto i bezbedno!
Evo da pokažem jedno zadovoljno društvance:
 

Attachments

  • jato.jpg
    jato.jpg
    28.6 KB · Pregleda: 49
Iz licnog iskustva , a proputovao sam Grcku uzduz i popreko, ima jako malo komaraca u odnosu na Srbiju. To pogotovo vazi za vece gradove. Nema toliko vlage. Gradovi su skuceni, sve sam asfalt i beton sa zanemarljivo malo drveca. Temperature u gradovima su visoke i preva je retkost sresti komarca.
Naravno da ih ima ali treba zaci duboko u kontinentalnu prirodu . Sto se tice ostavljanja vode na terasi na petom spratu, isparila bi za par dana.Bas cu da pokusam da napravim takav eksperiment da vidim oce li se stvarno pojaviti larve.
O skupljanju kisnice nema ni govora i na kraju se pitam da li bi to bilo ok zbog velikog zagadjenja. U Evropi su prvih 10 najzagadjenijih gradova Grcki!!! To su grcki podaci!!!.
 
Da budem iskren nije mi jasno kako si ti procenio da ima izuzetno malo komaraca. Da li zato sto te nisu izujedali ili nesto drugo?

Ima toliko puno razlicitih vrsta komaraca da mi nismo ni svesni toga. Neki se cak pojavljuju u vrelim letnjim danima. Mnogi komarci radije napadaju neke zivotinje a ne ljude pa to moze da svtvori pogresnu sliku o njihovom broju.

Ipak vecina komaraca polaze jajasca na povrsinu vode i to mi mozemo da iskoristimo. Za nas su tu interesantne larve bez obzira koje su vrste.

Ipak da sada ne miniramo ovu temu sa nasim i grckim komarcima.
 
Boban je u pravu,ima tu različitih živuljki :ebote:
Zasada imam dve vrste različitih punoglavaca,a očekujem(ako več i nisu)da se pojave i oni crveni crvići što se na dnu zavlače u mulj(o njima smo ja i Zopex2008 već pisali u nekoj temi na ovom forumu) !
Pale,ništa nekošta da probaš,ako možeš naći malo hlada na toj terasi.Kad budeš menjao vodu u aq.,ostavi u neko burence napolju,pa ko zna(mada mislim da bi kišnica ipak bila bolja) :cool2:
 
Ma i ovde komarci zakazali, jos nema ni jedne larve ni za lek, a i uvece sedim napolju pa neobicno, nista ne zuji oko glave.
 
Sto je najcudnije ove godine nisu zaprasivali i kod mene koji sam udaljen od Save nekih 3-4 km uopste ih nema, a cak nema ni larvi u buretu koje je specijalno postavljeno za njihovo razmnozavanje.
 
Pa jes ti bio Paleo kod mene kad su bile larve u bazenu na tone ?
Pre jedno dva meseca su se napatile larve u velikim kolicinama i preovladavala je crvena larva. Vremenom je bilo sve manje larvi, crvenih dosta slabo, ali je bilo ovih drugih. Bazen sam ocistio, premazao i opet napunio, ali ni traga od larvi, koje mi bas sad trebaju. Inace su mi larve dobro dosle dok ih je bilo da uhranim neke diskuse koje sam tad imao.

Druze ZoSo, dosadan ti je akvarijum, lavabo, kada, wc solja, sta da ti kazem :lol: Inace, samo napred, ja volim akvarijume od 120 litara. Pozdrav. :sampion:
 
Sad sam se zagledao u bazen i primecujem larve uglavnom obicne, mada i po koja crvena, mada je to dosta malo za izlovljavanje. Trebalo bi ceo dan da lovim da izlovim koliko mi je ranije trebalo u jednom zamahu. Nasuta je nova voda i stavljen je filter sa prskalicama, ali i jedno 30-40 kom Sunkenroota da se natapa. To bi trebalo da bude dobro za komarce umesto slame, jedino mislim da ta pokretna voda ne pogoduje toliko, mozda se tripujem. Inace primecujem i larve u filteru akvarijuma na terasi, tako da mislim da ce da se poboljsa situacija sa time. Bas mi trebaju te larve za mikrorazbore, ostalo mi samo 25-26 komada pa da namrestim jedno hiljadu. :sampion:
 
Najbolje su bila drvena burad dok su se koristila za kiseljenje kupusa. Leti su obicno zavrsavala puna vode da se ne rasuse i bila puna larvi. Sad toga vise nema pa ili bazen ili plastika ili metal. Kod mene se bolje pokazalo staro metalno bure i u njemu je uvek bilo vise larvi nego u plastici. E sad da li ribama smeta zardjalo bure ili ne,nemam pojma ali nisam primetio da im nesto fali.
 
Drvena burad nisam nikada koristio,ali i kod plastičnih sam primetio razliku ! Naime mislim da je najgora varijanta bela boja,a da je crna najbolja.Ne znam zašto ali sam siguran u to.Primetio sam i zimi kada čuvam mamke(žive ribice)za pecanje,da se u belom buretu voda mnogo brže zamuti,i češče moram da menjam nego u crnom!
Dušane,mislim da nije potrebno baš konstantan hlad,ali je lakše namamiti komarce tako(to je samo moje mišljenje) ! Jedno crno bure od 100l bi ti moglo biti dovoljno! Pokušaj,pa nam napiši šta se dešava,pozzz
 
Ja , eto , pomislio da sam fijuknuo , kad , na prvoj strani stvarno tema o akvarijumu . Nisam znao da će se u njemu odgajati ove larve :fauna: . Ili sam promašio od početka . Pozdrav
 
:boban: Jaooj Deda,nemojte da ste ta'ki,kad već bilje na prihranjujem(čitaj ne znam)kako treba,bar ribice da uživaju valjam_se :cool2:
A na kraju krajeva i punoglavci su stanovnici spomenutog aq.,pa makar deset sekundi :ziveli:
 
Pa to postaje sve više interesantan razvoj situacije , ali ako će ribe od toga prerasti iz čorbe u paprikaš i poneka da se praćakne na roštilju ... sviđa mi se :sampion: . Pozdrav