Pitanje u vezi dimenzija aq

Bogica

Member
20 Avgust 2007
52
0
6
Pancevo
Drugar hoće da pravi akvarijum za ordinaciju, ali hoće da bude uzak, dimenzije npr. d100 x š12-15 v40-45 , e sad interesuje ga da li aq može da funkcioniše tako,koje ribice može da stavi,biljke...
 
Nije problem to da se napravi, organizuje filter i rasveta, mogu cak i ribe i biljke... ali je dosta losa dimenzija, usko je, bolje da poveca koliko ima prostora, da to ipak moze lepo da se sredi...
 
Ja sam mu rekao da je to usko ali neće da sluša, čak je hteo da bude širina 10cm, jer on hoće na zid da ga okači da deluje kao plazma, e sad jedino kako će sve funkcionisati, pretpostavljam da tu ne dolazi u obzir potapajuća pumpa?
 
Akvarijumi se ne kace za zid. 10cm minus 2x8mm za staklo = 8,4cm. Dosta sam akvarijuma sredjivao, ali ovo ne bih ni pokusavao, kod palca bi mi vec zapinjalo. :lol:
Tvoj drugar nema iskustva, ali ima vrlo los trip u vezi ovoga... ;)
 
znam sve to ali kako mu dokazati. Pošto ima već neki aq od 40l predložio sam mu da formira njega za početak i malo uđe u tu priču,da vidi kako sve to funkcioniše pa će malo drugačije gledati na sve to.
 
Ako je resio neka ga kaci na zid, sta tu mi da radimo :)
Ako mu se posle svega to bude svidelo jos bolje, ako mu se ne svidi, napravio je malu stetu, pa neka proba nesto drugo. :)
 
Problem nije u akvarijumu i njegovoj izradi, vec je poroblem u postolju i drzacima postolja koji ce biti pravilno nivelisani i sve to zajedno postaviti na vertikalni zid.:D
 
Zvao je drugara stolara koji je rekao da može da napravi postolje koje će držati aq na zidu, tako da tu nema problema jedino je problem njegova funkcionalnost.
 
Baš je tvrdoglav hoće aq max. 15cm širine, e sad pošto ću mu ja pomoći da ga napravi trebao bi mi savet oko pravljenja, za dimenzije d100xš15xv45 koristio bi 8mm staklo pa me interesuje kakva ojačanja bi trebao da pravim?
 
ja bi mu pre savetovao da uzme da ih cuva u filter. Jer sa tim dimenzijama nebi mogao da cuva nista sto bi se osecalo prijatno. Gde ce da posadi biljke gde ce da stavi panjeve ili neko drvce, uostalom mozes mu slobodno reci, da ni ti ni niko odavde nije izmislio kriterijume aq. Postoje i knjige i tabele koje nam ukazuju na proporciaonalne dimenzije sajedno sa osvetljenjem i to.

Bolje da se ne zauzima jer ce aq tih dimenzija izgledati vise nego smesan. Inace ja sam radio sa sebe spoljasni petokomrni filter bas ovih dimenzija 100x15x45 valjam_se
 

Attachments

  • 100x15x45.jpg
    100x15x45.jpg
    20.7 KB · Pregleda: 17