Pocinje

Bobane najmanji problem mi je da izvadim skalameriju ali me vise zanimaju tudja iskustva jer u principu tim koji dobija se ne menja (bar je mene zivot tako naucio)..evo nesto i uzivo..
 
Pa znas kako, ti najbolje znas kakva je situacija kod tebe a ja samo nagadjam. Ako imas donekle izbalansirani akvarijum onda ce sve da bude u nekom redu ili tu negde. Sto je veci debalans veca je i potreba za tehnickom podrskom.
 
Super ti je akvarijum.
Koja ti je ono ribica, u donjem levom uglu, mislim da si je snimao između 20 i 35 sec videa?
 
Super ti je akvarijum.
Koja ti je ono ribica, u donjem levom uglu, mislim da si je snimao između 20 i 35 sec videa?
Neka iz familije Goby...nisam siguran koja,jako zahvalna riba,odrzava pesak beprekorno cistim mada planiram da ubacim jos jednu ili dve slicne da odrzavaju dno..
 
Da ne bude kako je sve med i mleko imam prve naznake problema...dozirao sam previse prehrane za korale (Tropic marine phyton i zooton)i sad imam laganu invaziju red slime alge (doduse bio sam i pojacao rasvetu pa sve zajedno okinulo)..naravno odmah sam vratio rasvetu na prethodnu jacinu i smanjio maksimalno prehranu,videcemo na sta ce da izadje.Evo jedne slike gde se na pesku vidi alga (u stvari u pitanju je bakterija ali je tako zovu) mada je na kamenu ima mnogo mnogo vise...
 

Attachments

  • red slime.JPG
    red slime.JPG
    184.7 KB · Pregleda: 14
  • red slime1.JPG
    red slime1.JPG
    227.8 KB · Pregleda: 11
I nesto od organizama sto sam uspeo da slikam...
 

Attachments

  • euph..JPG
    euph..JPG
    230.9 KB · Pregleda: 13
  • cupko.JPG
    cupko.JPG
    183.3 KB · Pregleda: 13
  • blleny.JPG
    blleny.JPG
    127.2 KB · Pregleda: 12
  • blleny1.JPG
    blleny1.JPG
    131.1 KB · Pregleda: 13
  • brain.JPG
    brain.JPG
    173.4 KB · Pregleda: 12
I jos malo
 

Attachments

  • goby.JPG
    goby.JPG
    194.9 KB · Pregleda: 12
  • goby1.JPG
    goby1.JPG
    212.6 KB · Pregleda: 11
  • hermit.JPG
    hermit.JPG
    218.7 KB · Pregleda: 12
  • hermit1.JPG
    hermit1.JPG
    215 KB · Pregleda: 11
Evo za sve koji budu hteli da kupe Vortech pumpu preporucujem samo ako akvarijum nije u spavacoj sobivaljam_se ,procenite sami zasto
 
Kad sam je uzimao znao sam da ce da bude bucna,u stvari nije to toliko bucno koliko zna nekome da bude iritirajuce,realno kad se smanji jacina na 50 % onda se ne cuje,plus meni akvarijum stoji u sobi koju ne koristimo osim kad se izvalimo u fotelju sa pivom i blejimo u displey :).E sad kad bi culi moj skimmer vortech je mala maca hahaha salim se ali i skimer mi je malo bucniji posto su dve pumpe iznad vode (da bi smanjili grejanje).
Dojicu glupo da se menjamo za pumpe kad je tebi u toj malenoj zemlji sve dostupo :).
Na prolece adaptiram jedan deo stana pa postoji mogucnost da radim novo staklo jer ce biti pakao ovaj izmestiti i trebalo bi da uzmem jos jedan Vortech ali recimo 10-ku..videcemo otom potom
 
Ja sam vidio dosta akvarijuma sa vortech pumpom i nisam vidio ni jednu da pravi ikakav zvuk. Provjeri da li je sve u redu sa pumpom. To je defenitivno najbolja pumpa na trzistu. I ovde u USA Mp40 kosta oko $550 i vjeruj mi da mi je to preskupo. Ja u mom akvarijumu imam 4 JBJ pumpe i svaka ima 1600 galona po satu i nemaju absoluno nikakav zvuk i odlican posao zavrsavaju. Kad sam vidio tvoj vide vise mi zvuci kao skripanje kreveta nego pumpa. Mislio sam da bio zauzet u krevetu dok si snimao akvarijum....
 
Ja sam vidio dosta akvarijuma sa vortech pumpom i nisam vidio ni jednu da pravi ikakav zvuk. Provjeri da li je sve u redu sa pumpom. To je defenitivno najbolja pumpa na trzistu. I ovde u USA Mp40 kosta oko $550 i vjeruj mi da mi je to preskupo. Ja u mom akvarijumu imam 4 JBJ pumpe i svaka ima 1600 galona po satu i nemaju absoluno nikakav zvuk i odlican posao zavrsavaju. Kad sam vidio tvoj vide vise mi zvuci kao skripanje kreveta nego pumpa. Mislio sam da bio zauzet u krevetu dok si snimao akvarijum....
Hhahaha da je krevet skripao snimao bi nesto drugo hahaha...nema sanse da se Vortech ne cuje,pricao sam sa nekoliko ljudi ovde sto isto imaju ovu pumpu i to je to...kao sto rekoh u nekom modu se ne cuje ali ovaj najjaci se cuje i nema sanse da se nasteluje.Imam i Hydor magnum koju sam izvadio jer mi je mnogo jak protok sa ove dve pumpe i ona se u opste ne cuje ali joj je motor u akvarijaumu dok je Vortechu spolja,jednostavno stvara trenje...
 
Da ne bude kako je sve med i mleko imam prve naznake problema...dozirao sam previse prehrane za korale (Tropic marine phyton i zooton)i sad imam laganu invaziju red slime alge (doduse bio sam i pojacao rasvetu pa sve zajedno okinulo)..naravno odmah sam vratio rasvetu na prethodnu jacinu i smanjio maksimalno prehranu,videcemo na sta ce da izadje.Evo jedne slike gde se na pesku vidi alga (u stvari u pitanju je bakterija ali je tako zovu) mada je na kamenu ima mnogo mnogo vise...
Evo posle blaze receno panike sta da radim posto se alga (red slime) sirila neogranicenom brzinom:mad: i posle neuspesnog nabavljanja nekih od proizvoda (hemije) koja bi to resila ispada da je resenje bilo prosto.Naime citajuci tudje probleme naisao sam na razne savete kako da se resi problem,od hemije,smanjenja hranjenja,smanjenja svetla sifoniranja i sl. naisao sam na jedan tekst koji je u principu teziste stavljao da se prvo i jedino indetifikuje problem zbog cega su alge pocaele da bujaju,e sad posto sam ja vrlo dobro znao gde sam pogresio (citaj hranio korale ko prasice),samo sam na tri dana ugasio rasvetu (bilo je jedino dnevnog svetla koje dopire kroz prozor i to minimalno)i kad juce upalio svetlo nije bilo ni traga od alge (ciano).Eto mozda ce nekome ovo znaciti ako se susretne sa slicnim problemom.
Stigli i novi stanovnici Zebrasoma scopas,mandarinac,kozice,pa neki zoantusi...montipore i tako dalje ,slike po obicaju bezveze..:eek:
 

Attachments

  • DSC00639.jpg
    DSC00639.jpg
    505.6 KB · Pregleda: 13
  • DSC00640.jpg
    DSC00640.jpg
    770 KB · Pregleda: 14
  • DSC00644.jpg
    DSC00644.jpg
    689.6 KB · Pregleda: 13
  • DSC00647.jpg
    DSC00647.jpg
    659.7 KB · Pregleda: 13
  • DSC00648.jpg
    DSC00648.jpg
    747.6 KB · Pregleda: 14
Uh brate ovo meni izgleda sjajno. Nisi malo prebrzo dodao previse novih organizama? Lepo sve deluje, a ovo za cyano si super resio. Nisam ni znao da moze tako brzo da se resis njih,ako je tebi samo za tri dana sve nestalo. Svaka cast.