Pomoc oko izbora!!!

Liquido

New Member
28 Septembar 2011
7
0
1
Pozdrav svima... potrebna mi je pomoc vas poznavaoca akvaristike...
Hocu da oformim akvarijum, jos uvek sam nova u svemu tome pa mi je potrebna pomoc oko izbora ribica. Posto sam citala da treba pazljivo birati koje vrste ribica uzimam interesuje me da li se skalari, black molly, silver molly i neonke slazu jedne sa drugima?

hvala unapred :hej:
 
Pre svega pozdrav i dobro nam dosao :)
Dobro je da ne zuris sa izborom riba a jos je vaznije i sa brojem koji zelis da imas.
Sve Molly bez obzira na boju se slazu i tu nema bojazni. Sto se tice neonki one tu mogu da dodju ali bas to nije okruzenje koje ce da im prija. Neonke je bolje drzati u vecem jatu i izbegavati ribe koje su zivahnije jer ce to da ih dosta uznemirava.

Neonke mozes da kombinujes sa nekim drugim tetrama i opet da imas vrlo lepi akvarijum.
 
Hvala Bobane :)
drago mi je da sam ovde... A sto se tice Skalara i Molly, da li one mogu zajedno? Ako ne mogu jako bi mi znacilo da mi kazes koje vrste mogu sa Skalarom. One mi se svidjaju dosta i cuvala bi njih u kombinaciji sa jos nekom vrstom...

hvala i pozdrav :hej:
 
Dobro dosla!
Skalari su lepi ali ne idu uz agresivne brze i male ribe.Prve i druge maltretiraju skalare a trece skalari jedu.
Moli mogu sa skalarima samo bih ti preporucio da prvo procitas sto vise teme o osnovama akvaristike sto ovde sto na drugim mestima na internetu,jer mnogi pocetnici naprave neke greske zbog kojih im akvaristika postane mucna i onda odustanu.

Za konkretna pitanja smo tu!:ziveli:

Pozdrav!:hej:
 
Hvala na pomoci... Juce sam formirala akvarijum... jos uvek nemam stanovnike, kada ih budem kupila, okacicu fotografije akvarijuma, da vidite moje prvence :) i kazete mi vase misljenje...

pozdrav :hej:
 
Stanovnici akvarijuma

Trenutno u akvarijumu imam, Skalare, Molly, Gupi i borca, zainteresovana sam da kupim kozice i rakica, interesuje me da li ce da ih diraju ostali stanovnici?

Hvala :hej:
 
Losa kombinacija. Skalari ce sigurno pojesti kozice, a rakic ukoliko mislis na one sa kljestima ce dok su manji unakaziti biljke, a kad malo porastu preci na ribe.
 
Da na te rakice mislim, nista odustajem od njih, a sto se tice skalara i kozica, verovatno cu skalare da preselim u drugi akvarijum i tako zastitim sve stanovnike. Hvala na savetu...