POMOC oko nastanjivanja akvarijuma

nene

New Member
12 Septembar 2009
2
0
1
Evo nakon dugog niza godina pauze ponovo pravim akvarijum. Naime kupljeno je sve, staklo stize za dan dva lepim za vikend nadam se i punim vodom pocetkom naredne sedmice. Mojoj sreci nikad kraja ljubimac ima 180 l (90 x 45 x 45 cm) i spoljasnji filter koji sam ja nabudjio od 45 l. Bice oko 120 w fluo cevi i stedljivih sijalica. Smislio podlogu napravio mineralne preparate za uzgoj bilja (bavim se u zivotu hemijom) pa sada molim dobre ljude da mi pomognu idejama oko biljaka za taj akvarijum kao i ribica. Prihvatam bilo kakave ideje moja je bila da naselim jedno 6 skalara 20-tak kralejvskih neonki jato 5-6 panda koridorisa 4-5 aimonera 3 plehostomusa 1 kuli kuli da bude ljubimac. Zanima me moze li i koja botija ili ne i ima li neko drugi predlog za izbor ribica. MOlIM ako neko cisti akvarijum i zeli da se resi nekog viska trave sa zadovoljstvom bi primio poklon a mozemo se dogovoriti i o zameni. E da jako mi je vazno da biljke u akvarijumo budu extra (planiram u blizoj buducnosti i generator CO2 da stavim). Unapred sam zahvalan svim ljudima na pomoci
 
:welcome1:
Imam botije i nisu za biljni aq. Mislim imam i biljke ali one povremeno rascerupaju sve to pa se ne moze nista posebno srediti i urediti od njih. Cak i Sijamski algari koji vaze za dobre algare pozderu i svu mahovinu i mislim da prave stetu cak i na anubijama i meksim biljkama (za mahovinu je sigurno). Znaci ako hoces biljni nemoj nista od algara osim kozica i Otocinclusa. Znaci nemoj Cory, Ancy, Pleco, Amonier,Gibi, Xypho .Japanke ni slucajno.... Pa cak ponekad i skalari hoce pomalo da cupnu. Orjentisi se uglavnom na sitne jatne ribice. Razne tetre, duge... Mozes Ramireze ili Apistogramme od ciklida.
Pogledaj i ovaj link u vezi bilja.
 
Dobro dosao na forum i zelim ti da napravis lep akvarijum. Paleoglodit ti je dao neke osnovne smernice, a ja bih ti preporucio da procitas bobanov clank "Cudotvorna riba" koga imas na pocetnoj stranici ovog sajta pa da sam odlucis da li ces ove ribe stavljati u akvarijum.
 
zahvaljujem se na pomoci. dal to znaci da ne moze nista ali bas nista od malo krupnijih riba ::((((. Steta sto ne mogu neki aimonieri. Jel ni skalari bas ali bas ne dolaze u obzir?