pozdrav iz Sente

26 Septembar 2011
28
0
1
Ukratko o sebi: imam 34 god, akvaristikom se zanimam od malih nogu, trenutno imam akvarijum od nekih cca 450 lit, držim diskuse nekih 5-6 god, trenutno bez riba jer je akvarijum u fazi ubiljavanja i postavljanja valjanog eko - sistema nakon ponovnog lepljenja ( pre mesec dana procureo )... Biće i koja fotka.....

26 Septembar 2011
28
0
1
dimenzije su 125x50x70 ( d,ž,v ), za sad se koncentrišem na biljke jer volim gusto ubiljen akvarijum, CO2 u pripremi, još fali boca i el. mag. ventil, ali biće, polako, akvarijum prelepljen/postavljen pre neke tri nedelje, evo kako sada izgleda, na pola puta u ratu sa algama ali čini mi se da sam uspeo da ih dokrajčim. Tlo je vlasinski treset na njega granulacija 2-3mm, osvetljenje 5x neon
+ 2x MH 70w, prihrana biljaka PPS Pro. Riba još nema, glavni akteri će biti diskusi u kombinaciji sa ramirezima

MArkisha

Super Moderator
Staff member
26 Januar 2006
346
4
18
Karaburma
Dobro dosao!
Svakako da nas interesuje,ovde nema mnogo predstavljenih biljnih akvarijuma tako da ce ovaj tvoj biti pravo osvezenje.Kad god usledi neka promena ovde u ovoj temi mozes da ubacujes slike i tekst a mi cemo davati komentare.

Pozdrav!:hej:

coyote

New Member
26 Septembar 2011
28
0
1
Evo i prvih dešavanja, pristigoše prvi stanovnici akvarijuma, red cherry shrimp, sa fotografisanjem treba još da se vežbam ali otom-potom....

coyote

New Member
26 Septembar 2011
28
0
1
Zadnjih par dana mi je proteklo u instaliranju CO2 sistema iz boce, najzad pušteno u pogon, evo kako to izgleda:

Boca naravno PP od 3kg, ventilska grupa Denerle Profi 2000, brojač mehura i nepovratni ventil Tetra a reaktor je Sera Precision 500. Sad sledi " igranje " sa istim dok ne stane sve na svoje mesto.... Pozdrav

coyote

New Member
26 Septembar 2011
28
0
1
pravo da ti kažem nemam pojma, ali vatrogasac mi reče da neću imati nikakvih problema ( objasnio sam za šta mi treba boca ), rekao je možeš kako hoćeš mali je to pritisak...

26 Septembar 2011
28
0
1
Evo mali update. " Džungla " se lepo razvija, zadovoljan sam biljem, alge polako ali sigurno nestaju, bilo je malo preraspođivanja biljaka, momentalno to ovako nekako izgleda:

Pošto mi je osvetljanje neon + MH 2x70 evo i raznih faza prilikom gašenja svetla ( kod paljenja isto samo obrnutim redosledom ), ugašene neonke :

Ugašena MH sa leve strane :

I fotke radi, napravio sam i kako izgleda kad prvo ugasim desnu :

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,366
15
38
Serbia
www.beke.co.nz
Cenim akvarijume gde dekoracija nema neku vidljivu i strogu slozenost kod bilja i kamenja, gde se koliko toliko zeli prikazati prirodnost ambijenta u akvarijumu. Mislim da ce ovaj akvarijum vremenom i uz male unutrasnje intrvencije dobiti takvu sliku.:)

26 Septembar 2011
28
0
1
U prvom naletu nisam gasio noću, trajale je nepuna dva meseca, sad sam počeo da gasim noću pa ću da vidim, sad je cca mesec dana od punjenja i pritisak u boci nije uopšte opao, mada je sve relevantno jer sam prvi put imao problema sa ventilom boce pa je možda " bežao " co2.....