Pozdrav - misoo83

misoo83

Member
31 Avgust 2009
59
0
6
Evo mene novi clan na ovom sajtu :)

Trenutno jos neam akvarijum ali ce uskoro biti jos uvek tragam za anjpovoljnijom cenom

Pa kad kupim akvarijum postavim slike

Poz
 
Dobro dosao i zelim ti da sto pre kupis akvarijum pa da se lepo druzimo:welcome1:. Ako imas pitanja slobodno ih postavi i pre nabavke akvarijuma.
 
Evo pozdrava i od mene mada sa malim zakasnjenjem. Jednostavno sam prevideo ovu poruku, ni sam neznam kako.
Nije to sada ni bitno, lepo se ti prikljuci nama a mi cemo biti strpljivi i sacekati da osnujes jedan akvarijum :)
 
Bojim se da je mnogo sitan pesak ovako odokativno. Proveri to.
Najbolje da je granulacije od 1-4mm. Ako je sitniji od 1mm menjaj bolje sad nego kasnije.
I mislim da ti ne treba taj krupni sljunak okolo.
Sto se tice krupnog kamenja malo se vise pozabavi time gde, koliko i kakvo kamenje.
I naravno obavezno zive biljke.
Inace:welcome1:
 
Bilo bi lepse kad bi stavio neku tamnu pozadinu (iza zadnjeg stakla) i pretpostavljam da si planirao jos biljaka.
 
Evo nekoliko slika mog akvarijuma uslikano pre par dana :)

Akvarijum je od 198 l i u funkciji je kod mene oko 11 meseci :mrgreen:

Neke ribice su uginule neke nove vrste su kupljene ali uglavnom volja za akvaristikom je jos uvek jaka :cool2:

0634c4fdb0bb8a7ef14eadd297b27a99.png



Trenutni stanovnici akvarijuma :

1. China barb
2. 4x torokatum
3. 3x kribenzis
4. fosilis (inace smrtno otrovna riba)
5. 2 x ksifo
6. botia lochata
7. 5x ancistrus
8. 7 x apple snails (puzevi amazonci)
9. riba borac
10. 2x hokej tetre
11. Gyrinocheilus albino
12. 2 xguppy
13. 6x corydorias
14. 2x ramirezi
 
Ostaje primedba oko pozadine i biljaka. Stavi neku tamnu pozadinu iza akvarijuma i videces koliko ce sve biti lepse. Najjednostavnije je da uzmes tablu stiropora od 1 ili 2 cm i iseces je na dimenziju zadnjeg stakla i obojis je nekom tamnom bojom (plava, teget ili sl) i samo prislpni na zadnje staklo.
 
Sto se tice bilja znam da ima malo ali polako narucio sam juce bilje treba da mi stigne za josj koji dan , sto se tice pozadine probao sam sa belim stiropolom ali mi izgleda ruznije tako pa sam ga skinuo jel nema te dimenzije stiropola od 110 nego su od 1 m table znaci morao sam da nastavljam , inace mi nabavka bilja problem u pancevu ga nema a beograd mi daleko da idem tamo po bilje...

Sitan pesak sam stavljao namerno jel je ispod humus i da mi nebi plivao po akvarijumu stavio sam sitan pesak a potom i sljunak da ribe nebi kopale rupe (sad znam da to tako ne treba da se radi ali sta je tu je ) :mrgreen:

Izbor ribica , uzimao sam sto mi se svidjalo znaci sareno ali ipak nemam problema da se biju zive ko da su ista vrsta bez nasilja ( od patuljastih ciklida imam samo kribenzise i ramireze ali i kod njih ne postoji netrpeljivost) valjam_se


Inace sto se tice estetike tu sam los da ne kazem ocajan ali ovo sad kako izgleda to je meni vec ok a kad ubacim vise bilje nadam se da ce da bude jos lepsi (naravno ako bilje bude moglo da uspeva jel mi lose osvetenje ili ako ga ribe ne pocepaju ko neke biljke sto sam imao do sada)
 
Ako znas kao sto kazes , onda je bolje pre sadnje bilja da resetujes aq i regulises podlogu jer ce ti to praviti probleme. Na humus mozes staviti mrezicu za komarce da se ne mesa sa peskom koji bi trebao malo krupniji da stavis. Naravno imas mnogo varijanti podloga pa mozes jos jednom razmisliti sta ces staviti da se ne upustam u to koja je najbolja podloga ali sigurno je da je ova nezgodna.:hej:
 
Uzmi stirodur, njega ima u tim dimenzijama koje bi ti odgovarale i obavezno ga ofarbaj u neku tamnu boju.
 
Stavio sam u pozadinu najlonski dzak crni i vec mi bolje izgleda samo mi se sad vidi da je prednje staklo akvarijuma jako izgrebano a to sam izglebao ja i to jos prvih par dana kada sam ubacivao sitan pesak koji je bio pao na staklo i ja uzeo onako sa rukom sa stakla da ga pokupim i na taj nacin napravio crte na sve strane jbg tad nisam ni znao da moze tako lako staklo da se izgrebe :(

slike cu postavim za koji dan posto nemam vise fotoaparata pa moram da trazim na pozajmicu da uslikam akvarijum :lol:


Ubacio sam danas nove stanovnike a a to su puzevi "Physa acuta" koje sam pre 10 dana vec bio ubacio oko 25 komada ali samo je jedan preziveo kod botije sad sam ih uzeo jos toliko otprilike pa cu vidim jel ce ova tura da bude bolje srece od prosle i izzdrzi da mi stigne bilje a onda ce imati gde da se kriju :D:D
 
Samo ds ti kazem da sam ja stavio treset u kuglicama BEZ MREZICE i to su botije izrovale i sad je pomesano sa sljunkom pa ako neces da ti humus krene plivati po vodi sredi kompletno podlogu pre sadjenja. I samo sadjenje i presadjivanje moze do toga da dovede... a to posle muti vodu...
 
I kod mene se desi svremena na vreme da na dnu ima humusa koji je isplivao iznad peska ali ja lepo mrezicu u ruke pokupim i izbacim :p

Humus sam izabrao jel mi je bila najjeftinija varijanta dok su mi ostale akvaristicke hranjve podloge bile dosta skupo resenje al sam se zeznuo sto sam stavio previse tanak sloj sto se tice kopanja rupa ribice su to pre radile par puta ali vise mi se to ne desava imam jednu botiu ali njoj je zanimljivije da juri druge ribice nego da kopa rupe :D

Sad da sve to vadim veliki mi je posao (a i opet bi morao da kupujem novu podlogu i novi pesak) a ovako sad kako jeste one najnezahtevnije vrste bilja mi uspevaju ok samo da nabavim jos vise slicnih vrsti bilja koje su lake za odrzavanje i ne zahtevaju dobro osvetlenje jel kod mene je to jos jedan od vecih problema jel mi na 192 l ima samo 36 w sve ukupno :(