Prvi cvet nane

Mirka

Member
9 Decembar 2004
858
0
16
63
Beograd
Posle, moze se reci, dugogodisnjeg cekanja evo prvog cveta moje biljkice :D
Poboljsani uslovi u akvarijumu su verovatno izazvali pojavu ovog simpaticnog cvetica. Nadam se da ce isterati do kraja i lepo se rascvetati.
 

Attachments

  • DSCN4177.jpg
    DSCN4177.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 40
  • DSCN4178.jpg
    DSCN4178.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 38
Kod mene grupno cvetaju u prolece, ova je izgleda videla da dolaze letnje vrucine, pa ajd jos dok je prolece da procveta, samo moje misljenje ili se slucajno poklapa to sa prolecem ne samo kod mene nego i kod drugih akvarista koji su uzimali biljke iz roda ANUBIAS od mene.
 
Pa zasto dugogodisne .. :| ..
Meni su cvetale pre mesec dana i sad su stale .. racici izgrickali cvet posle nekoliko dana i
sad stoji ko posle hirosime .. :evil:

Da li ja to vidim alge po listovima anubie ?
 
Pa Svitac neznam...dosad nijedna nije cvetala ovo je prvi put. Primetila sam da je krenuo jos jedan cvetic... Verovatno je nesto i nedostajalo ranije. Tacno je, ono su tragovi algi od ranijih malo problematicnojih stanja u akvarijumu, ako je jedno dobro onda nesto drugo nedostaje ili je pak nesto trece poremeceno. IZgleda da su se sad sve kockice slozile pa eto mi i cvetica :lol:
 
Mirka ne znam sta si menjala ali ja bih rekla svetlo ;)
sad ce krenuti da cveta nasiroko ,samo ako nesto ne bue jelo cvetice.
Nemoj eje pomerati i dirati ,odrzavaj aq kao do sada ...i pusti je da bude lepa :hej:
cestitam
 
Divno, svojevremeno sam imala akvarijum sa japankicama, i u njemu ovakve cvetajuce nane. Jedino sto me je mucilo su te iste alge koje vidim i na listovima tvojih biljaka. Znam da mislite da sam luda, ali povremeno sam uzimala extra soft cetkicu za zube i cistila pazljivo povrsinu lista biljke... Mozda zvuci smesno, ali pomagalo je, da listovi duze pozive i budu lepi i cisti. Nadam se da je danasnja nauka vec pronasla neko bolje resenje za ovakve vrste algi. Off: nedavno sam oformila akvarijum, pa tek opet ulazim u akvaristicke vode.