Red scissortail

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Rasbora caudimaculata - Red scissortail





DSC03048.jpg



Red scissortail je na prvi pogled vrlo slicna Scissortail rasbora - Rasbora trilineata i mogu lako da se pomesaju.
 
Ova razbora jako lepo izgleda u jatu. Kada sam je video na nekim fotografijama jako me odusevila njena karakteristicna narandzasta i crna boja na repnom peraju. Medjutim, opet onaj stari problem je nabavka ovih riba kod nas. :(

Moze se reci da ova razbora prilicno velika naraste (15 cm) sto znaci da akvarijum mora biti dovoljno velik i obavezno sa poklopcem na njemu da nam ne bih iskocile iz akvarijuma ove hitre ribe.(to nabolje moze da posvedoci Boban, jer je vec ima u svojim akvarijumima)

Samo da napomenem da se u akvarijumu gde ce nam biti ove vrste ribe trazi prilicno meka voda i pH vrednost nesto malo ispod 7 (kisela) .

Ishrana nije problematicna, ove ribe su omnivori (svastojedi) :wink:
 
uh, 15-ak cm, pa i to nije ba malo, jo za jataicu... :shock: samo gromadine plivaju 8)
he, ma alim se, nego po?nem ?itati o ovoj ribi, pa sam se sjetila jataica koje sam nekada drala, pa su to sve prema ovim mojim morskim bile minijaturice,a koliko vidim i prema ovoj vrsti
...?udno je to kako ve?ina morskih jataica i nije ba sitna
 
Fauna said:
Medjutim, opet onaj stari problem je nabavka ovih riba kod nas. :(


Fauna hajde da ovaj problem o kome ti stalno govori reimo koliko sutra. Uzmi lepo, stavi pare u dep i dodji u Beograd da je kupi . Molim te prekini vie da pri?a kako ne?ega nema pre nego to to i proveri. Uzgred trenutno osim ove moe kupiti jo par vrsta razbora za koje bi takodje rekao da su problemati?ne u nabavci. :twisted:
 
Octo, niko nije rekao da je nema a da je problem nabavka ,jeste.. Ako bolje pogledas po akvaristickim radnjama nema je uvek, cak sta vise u pojedinim radnjama i nije nikada ni bila... Nisi dobro razumeo moju recenicu.. :wink:

Ali dobro, stavicu ja pare u dzep i naravno da cu doci ...u to nemoj da sumnjas. I jos po nesto cu da vidim sta to sve ima to kod tebe :D
 
Nema razloga za frku ili ljutnju. Sve je stvar iz koga se ugla gleda.

Ako jedan akvarista ode u prodavnicu i gleda izbor riba onda se sve svodi na izbor koji je odabrao vlasnik prodavnice. Jasno je da kupac nema predstave sta ima u veleprodaji.

Ima i kupaca koji znaju sta hoce pa pitaju za konkretne stvari. To se resava listama veleprodaje. Veleprodaja uvek salje maloprodaji listu raspolozivih riba. Dopuna liste se radi svakodnevno jer se nesto rasproda, nesto doda itd.

S obzirom da tu malo skripi izmedju veleprodaje i maloprodaje, resenje bi bilo da se postavi lista raspolozivih riba na sajtu. Tada bi se tacno znalo sta ima i svako moze da ode u radnju i da pita za neku ribu. Ako prodavac kaze da je nema onda mu se skrene paznja da je riba raspoloziva i da je ima u veleprodaji i da moze da je nabavi.

Takvim potezom bi se izbegle ovakve situacije i svi bi bili upuceni u trenutno stanje.

Pored toga, tacno je i da su neke ribe slabije zastupljene. Niko nema kapacitet da uvek ima sve na zalihama. Ribe kada se nabavljaju one se nabavljaju u velikoj kolicini ili barem vecoj. Primera radi, ova rasbora se nabavlja, u mom slucaju, od oko 250 do 300 primeraka. Kada se rasproda onda se pravi mala pauza jer se trziste zasiti pa bi bilo suludo da se i dalje forsira.

Eto sve moze da se lepo pojednostavi uz malo dobre volje.
Octopus neka objavljuje svoje liste raspolozivih riba a Fauna i drugi neka ih citaju :)