Savet za odrzavanje podloge?

Alpha987

Member
7 Februar 2012
36
0
6
37
Imam akvarijum osnove 30*30 i visine 70 cm,ima li neko neki savet kako da odrzavam podlogu...probao sam sifonom,ali zbog dubine,crevo ne moze da povuce vodu...Imam cistaca,da li on moze da postigne da pokupi naslage hrane i svega ostalog ?
 
Ne znam u cemu je problem,ali voda nikako da predje preko ivice ,i ako malo predje vrati se nazad,samo sam zamutio akvarijum i nista vise, a i ona pumpica mi deluje nekako slabasno...
 
Kantu pored akvarijuma, sifon zagnjuri u akvarijum, čučni i spusti drugi kraj creva ispod nivoa akvarijuma. Povučeš vodu ustima u crevo i gledaš da voda u crevu predje gornju ivicu akvarijuma i počne da se spušta prema kanti. Kad se dobro napiješ vode iz akvarijuma, postaješ pravi akvarista valjam_se
 
valjam_seupravo to sam i uradio. Uzeo sam lepo bastovansko crevo, isekao parce od 1.5 m, od ovog sifona izvukao onu flasicu za dno i spojio to... i povukao vodu. Prvi put nije bilo strasno ali sam zato drugi put povukao malo bolji gutljaj, dobro je samo sto nisam progutao :p...