Srdjan

Srdjan

Member
4 Maj 2004
112
0
16
Vancouver BC
Zdravo svima!

Da kazem i ja nesto o sebi. Rodjen sam 1977. u Pancevu gde i zivim. Posle zavrsene srednje skole ubrzo sam postao propali student :oops: . Nakon toga dosla je vojska, pa posao i kako to sve vec redom ide. Po zanimanju elektrotehnicar racunara, radim u jednoj privatnoj firmi kao serviser/prodavac racunara (jedan od retkih koji radi u struci u ovoj zemlji).

Kako je pocelo:

Sestra i ja smo kao klinci zeljno cekali da cale dodje sa pecanja i u kadu ubaci ribe koje je upecao. Vrhunac je bio kada sa pijace donese jos zivu sarancinu koja nije mogla da se okrene u kadi :lol: . To su bili prvi momenti i susreti sa tim nama klincima cudnim stvorenjima. Kasnije sam i ja zavoleo pecanje, koje je i dan danas ostalo hobi (nadam se da me ne mrzite zbog toga), ali moralo je sve to da bude sarenije, a akvarijum je bio pravo resenje.

Sa akvaristikom sam se sreo davno, a intenzivno je zastupljena kod mene u kuci nekih 14 godina. Nazalost nisam postao profesionalac za tih 14 godina, ali u poslednje tri godine intenzivnije se trudim da sve stvari sto se tice akvaristike dignem na visi nivo (koliko finansije i slobodno vreme dozvoljavaju).
Pocelo je kada je sestri poklonjen mali akvarijum od nekih 5 lit. sa par gupija. Posle toga gupiji su dobili akvarijum od 25l i pumpu da tu vodu filtrira. Dugo godina je taj mali akvarijum menjao stanovnike dok nije zavrsio kao poklon koleginoj cerkici, a kod mene se uselio 160 litarski namenjen Oskarima. Ubrzo stizu razocarenja sa Oskarima (zbog ne znanja i nedostatka informacija) :cry: i posle 2 god. ili malo jace on je zamenjen sa trenutnim od 190 lit. kojeg trenutno naseljavaju africki ciklidi. U funkciji je 2 meseca sa 3 mresta :) 8) . I idemo dalje


Pozdrav!
 
Pozdrav i tebi Srdjane i dobro nam dosao :D

Mislim da si dosao na pravo mesto gde ces sigurno naci neke odgovore koje budes trazio ili dati nekome drugome odgovore ko bude pitao, naravno iz svog licnog iskustva.
Polako se siri ova lista clanova a vidim da u zadnje vreme to prosirenje cine "ciklidasi". :p

Jos jednom pozdrav :wink:
 
Lepo je videti jos jednog pancevca u drustvu a eto sanse da se uskoro i upoznamo.

Za pecanje se nebrini, svi smo mi manje vise i pecarosi mada je to suprotno od akvaristike ali sta da se radi. Negde dajes, negde uzimas.

Africki ciklidi su vrlo interesantni i akvarijum moze da se organizuje da izgleda odlicno. Ja se dosta petljam sa njima.
Mogao bi da postavis i sliku tvog akvarijuma, ne ovde nego otvori novu temu o tome, ako imas sliku.

Eto, dobrodosao pa da "se citamo" kako kaze SandmanRI :)
 
Ola Srdjan i dobrodoao!
Ciklidi su super ribibi i samo tako nastavi. To da ti je hobi pecanje, nemam nita protiv toga, jer i ja kada mi to vrijeme i mogucnosti dozvoljavaju radim. Imam morski akvarij, a oboavam u barcicu na moru na panulu, parangal i tunjicu tu i tamo koju ribicu uloviti i popapati. Dragi mi se prijeti da ce tako i nai morski ljubimci zavriti (prijetio se on i oko ciklida-BTW, jestivi su :wink: )
 
Hvala vam svima na dobrodoslici!
Koliko budem mogao post-ovacu, ali da to bude korisno. Na drugim forumima nisam pisao mnogo, ali sam se trudio kada napisem nesto da to necemu i koristi. Ovde vidim ljude koje znam sa drugih foruma, i ima tu dosta genijalaca od kojih se moze dosta nauciti. Ono sto ja mogu da pisem je eto vezano za neka moja iskustva sa akvarijumom, ribama i opremom koju imam. Tako da se u neke ozbiljnije teme necu mesati. Naravno ako budem znao odgovor na neko pitanje saljem post sigurno, a i ovde vidim da ima dosta ljudi koji puno znaju pa ce me i ispraviti ako pogresim.
Poslacu slike Bobane sigurno, imam neke stare koje sam slao na nimiku.
Mogu da ih okacim i ovde, ali mislim da je bolje da ubacim nove cim budem slikao da ne ostanem kratak sa mestom za slike.

Jos jednom pozdrav svima!
 
Kolonija Pancevaca raste , Sada nas ima 10% na ovom sajtu. Zelim sajtu da padnemo ispod 0,01 %.Nisamo lokal-patriote drzimo africke ciklide , a ne sarane i babuske u akvarijumu.
Pozdrav!!!