Tetra Plantamin

Danijels

Member
17 Maj 2009
40
0
6
Prvi put sam u akvarijum sipao preparat Tetra Plant Plantamin prema uputstvu za doziranje i ribe su mi malo cudne! Prvi put od kada ih imam, nisu pojele svu hranu a istu kolicinu hrane sam im dao. Jel moguce da gore pomenuti preparat utice na ribe?
Hvala unapred na odgovorima.
 
Mislim da si trebao da proveris kako se koristi taj preparat a ne da na slepo dodajes. Ribe su ziva bica kojima je izuzetno vazan kvalitet vode. Svaka nagla promena ce da im smeta bez obzira sta je u pitanju.

Eto potrudi se da nadjes to uputstvo za upotrebu i uradi kako je napisano.
 
Ne znam Bobane sta da proverim? Pa napisao sam da sam preparat sipao po UPUTSTVU koji je stigao uz isti. Moje pitanje se odnosilo na to da li isti ima neki sastojak koji bi mogao da utice na ribe na ovaj ili onaj nacin. Pa naravno da hemiju nebi sipao napamet!
 
Koristim i ja taj preparat,i nikakvih promena u ponašanju ribica nisam primetio :ebote:
Ajd nam ipak napiši koliko si sipao,koliki je aq.,i koliko često koristiš,pa onda možemo da potvrdimo da li radiš sve kako treba,ovako nam ne preostaje ništa nego da ti samo verujemo na reč :lol: :lol: :lol:
 
Mislio sam da proveris sta taj preparat sadrzi i da li ima nekih negativnih posledica u nekom akvarijumu sa ribama. Za to najbolji odgovor imaju sami akvaristi na osnovu svog iskustva. Ja to ne koristim pa nemam ni sta da dodam. Imam taj preparat ali ga nikada nisam koristio.

Jedna druga stvar je neka negativna posledica preparata na neke odredjene ribe. Evo da ti kazem jedan primer koji se meni redovno desava sa AP Melafix-om. Od gomile riba gde sam primenio ovaj preparat sve ribe su bile ok ali ne i Nannostomus beckfordi - Gloden Pencilfish. Te ribe jednostavno se izvrnu nakon nekog odredjenog vremena. Mislim da ne treba da naglasavam da je sve po uputstvu ali jednostavno neide. Ko zna sta je razlog tome ali ja znam da kada su ove ribe u pitanju Melafix je suvisna stvar.

Eto mozda se tako nesto i tebi desava i ako je tako onda ces biti uskracen za odgovor jer je to van naseg dometa.