Uslovi za crvenouhu kornjacu

imam jedan problem...juce sam ocistio akvarijum,stavio novu pumpu i opet mi se za jedan dan stvarila neka naslaga,da li od kornjace ili od kapi,ne znam.kao neka sluz? da li neko moze da mi pomogne?
 
Jedna kornjaca prlja vodu mnogo vise nego deset odraslih skalara. I sama vrste hrane kojom se hrani dosta prlja vodu. Znaci treba jako veliki i iscikliran filter da bi bio delotvoran. Moraces gotovo svakodnevno da cistis akvarijum.
 
U galeriji sam pogledao tvoj aquaterarijum i filter koji je postavljen u njemu. Mislim da si pogresio u startu sto si se odlucio za takav sistem filtriranja koji nije bas najbolji kada je potrebno dosta efikasnije filtriranje. Idelan sistem bi bio sa spoljnim filterom. U tvom slucaju mogao si pregraditi bocni deo aquaterarijuma sa deset centimetara i na taj nacin dobiti spoljni filter. To bi bilo idealno, ali sada je vec formiran i nabavljen taj motorni unutrasnji filter i svaka prepravka bi bila dodatna investicija. Mozda jedino resenje je redovno i cesce ciscenje sundjera u filteru a to zavisi od njegove zaprljanosti. Takvo odrzavanje filtera i filtriranje vode je takozvano mehanicko filtriranje i zato nije dobro, ali kako se kaze: " bolje ista, nego nista". ;)
 
  • Like
Reactions: Stefan9
U galeriji sam pogledao tvoj aquaterarijum i filter koji je postavljen u njemu. Mislim da si pogresio u startu sto si se odlucio za takav sistem filtriranja koji nije bas najbolji kada je potrebno dosta efikasnije filtriranje. Idelan sistem bi bio sa spoljnim filterom. U tvom slucaju mogao si pregraditi bocni deo aquaterarijuma sa deset centimetara i na taj nacin dobiti spoljni filter. To bi bilo idealno, ali sada je vec formiran i nabavljen taj motorni unutrasnji filter i svaka prepravka bi bila dodatna investicija. Mozda jedino resenje je redovno i cesce ciscenje sundjera u filteru a to zavisi od njegove zaprljanosti. Takvo odrzavanje filtera i filtriranje vode je takozvano mehanicko filtriranje i zato nije dobro, ali kako se kaze: " bolje ista, nego nista". ;)
hvala puno na ovom odgovoru,dosta mi je pomogao :) videcu da odradim tako nesto...
veliki pozdrav
 
Mozda ti je ovo najoptimalnija opcija kako bi dobio sto efikasniju filtraciju, jeste da ces morati ponovo investirati ali za ovo se isplati.

Prvo pogledaj sta ti predlazem

HETO model EF -300
0e8bb34d12577585fbd75c36d8b2b48e.gif


ovde pogledaj kako ces taj filter instalirati u tvom aquaterarijumu

http://www.tortoisegeek.net/tank.html

Zatim ti dajem link i karakteristike tog filtera

http://www.heto.com.cn/en/Products/Aquarium/Filter/Mini_External/2010/0314/323.html

A na PM cu ti dati adresu i kontakt gde taj filter mozes nabaviti po najpovoljnijoj ceni u celoj Srbiji.;)
 
  • Like
Reactions: CTale and Stefan9