Yellowfin barb

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Hypsibarbus vernayi - Yellowfin barb



DSC07923.jpg


Napomena: Ovde na NZ a mozda jos negde ga jos nazivaju Ruby shark
 
Zanimljivo je to, da po obliku tela malo potseca na Silver sharka :D Ali zato po boji peraja i po drugim detaljima ,drasticno se razlikuju :wink:
 
Koliko se ovde primecuje (a i proverio sam da je to tako ) da je grudno i analno peraje obojeno zutim tonom ,odnosno da im je to karateristicna morfoloska osobina.

Cudi me chubby , da je vec nisi imao u svojoj "zbirci " azijskih riba :D
 
Pa riba ima zuta peraja, nisam ih valjda ja farbao da bi slika bila lepsa :)

Ovde da dodam jednu osobinu ove ribe. Ona izuzetno lako islace iz akvarijuma pa akvarijum mora da ima poklopac. Cak i kod otvaranja tokom hranjenja ili neke druge radnje, ova riba tako spretno moze da iskoci da je za ne verovati a to radi munjevito. Inace najveca distanca kod iskakanja koju sam ja video iz akvarijuma duzine oko 90 cm, je bila oko 3 m :shock: Prosto ne poverovati kakav je skakac ova riba.

Stoga oprez kod gajenja ove ribe :)
 
Ja sam sumnjao Bobane mozda si markerom farbao peraja pa sam zato proveravo da li jeto bas tako :lol:
Salim se naravno, nego hteo sam samo da naglasim tu karakteristiku jer sam odmah zamislio jedno jato takvih riba gde bas tada dolazi do izrazaja, ta zuta boja na perajama.

Sto se tice sklonosti ove riba za iskakanjem , ne cudi me puno bas iz tog razloga sto je telo tako dugo i snazno da mozemo tako nesto i ocekivati . Znaci , bez poklopca ove ribe ne idu u akvarijum. :wink:
.