Crvenouha kornjaca

Ima tu svega pomalo, ali filter u aquaterarijumu je najvazniji od svih elemanata. Ako nemamo dobro filtriranu vodu svi ti bakterioloski probelmi su neizbezni.
 
  • Like
Reactions: Stefan9
Pozdrav svima! Pre dva dana sam postala ponosna vlasnica jedne male preslatke crvenouhe kornjace..:) Zove se Ceda, i mislim da nisam pogresila pol.. ;) Vase postove sam procitala i sada znam sta je neophodno da obezbedim Cedi, i potrudicu se da sve to dobije sto pre.. Znam da je dva dana veoma kratak period, ali Ceda ne pliva :( , tj. veoma retko pliva, plasljiv je i skoro i da ne izlazi na ostrvce.. Vecinu vremena provodi u vodi, pored ostrvca u cosku.. Zabrinuta sam, i zanima me da li je sve u redu sa njim? :(
 
Ceda se jos uvek nije navikao na novu sredinu i na tebe. Vremenom ce se pripitomiti. Sto pre obezbedi Cedi bolje uslove i bice ti ljubimac dugo godina.:)
 
Nabavis je kad krenes u srednju skolu, druzite se kroz fakultet, posao, penziju i onda je predas svojim unucicima da je cuvaju kad zanemocas;)
 
Jedna kornjaca je pocela non stop da mi bleji na pumpi i ne ide u vodu,osim kad je probudim i hranim,u cemu je problem? dajem joj vitamin, jede rakove, neke sindjere i ribu...ali je u poslednja dva dana usporena :p P da li je to neki period kada kuliraju ili je neka bolest u pitanju? hvala unapred.
 
Mislim da je najbolje da to pratis i vidis da li ima neke promene. Inace i kornjaca ima svojih oscilacija kada jede manje- vise, kada je manje ili vise aktivna itd kao i sve druge zivotinje. Ipak sacekaj da se jave ljudi koji ih drze jer imaju vise iskustva sa njima.
 
  • Like
Reactions: Stefan9
nije jela dva dana,ali,kada sam joj ubacio ribu,odmah je pocela da krka... verovatno je to neki period gde malo miruje,posto je inace veoma hiperaktivna :)
 
Cao svima, dobila sam kornjacu pre dve nedelje, sve je bilo ok, ali sada sam primetila da ima nekih problema sa prednjom levom nogom, tacnije, da ne moze skroz da je isparavi i da je rotira kako bi se oslonila na nju. Nema sve pokrete kao sa desnom. Koristi je isto koliko i desnu, ali primecuje se nepravilnost u simetriji, ako me razumete. Pa me zanima da li je prolazno ili sta vec, i sta ja mogu da uradim povodom toga?
 
Verovatno se radi o prolaznom problemu, mozda je u pitanju samo mala prolazna povreda noge. Treba pregledati detaljno celu nogu , od oklopa pa sve do kandzi, da li ima nekavih promena i slicno.
 
jedina promena je u tome sto ne moze da rasiri sapu, kao na desnoj nozi, nista nije oteklo, samo su joj malo ograniceni pokreti leve noge u odnosu na desnu. Vise izduzuje desnu nego levu. Ali bas je hiperaktivna, i bas dobro jede i crvice i piletinu, sto me bas raduje :D
 
pozzz svima,ja kao ponosna vlasnica jedne kornjace,od jucer, da se zna,sva sam istraumirana svim ovim sto sam procitala,al polako.mislim da cu jos koji put procitat sve i izgalamit se na prodavaca koji me je savjetovao da hranim kornjacu jedanput na dan sa 2-3 crva ili racica.posto sam iz hercegovine gdje imamo tropske vrucine i jako puno sunca zanima me koja je najvisa temp koja im ne smeta,znam da im treba biti toplo,ali za 2 mjeseca ce temp biti i do 40,a na tlu i preko 50,mislim da ne bi bilo pametno da je pustam da seta po tome.eto toliko od mene,a kornjaca dobije ime kad skontam je li on ili ona :oops:
 
Dobro nam dosla Fiona:)

Pretpostavljam da je u pitanju crvenouha koranjaca cim je pitanje postavljeno u u temi "Crvenouha kornjaca", ali ne znam kakav problem imas sa temperaturom posto ce ta vrsta kornjace biti u sobi gde su uslovi sasvim drugaciji od spoljasnjih, pre svega mislim na sobnu temperaturu koja nece preci 25º - 26º C . Da li sam u pravu?
 
da rijec je o crvenouhoj kornjaci,a nazalost sobna temp bude i oko 30 stupnjeva,cesto nam i uvece temp bude jako visoka,ljeti se klima pali,al zbog male djece ne mogu pravit ogromne temp razlike tako da je nama normalno oko 30-34 stupnja.
 
E ljudi treba mi pomoc.... Dobio sam malu kornjacu, a uopste se ne razumem u njih... hranio sam je i ubacivao sam vitamine... samo sto sad imam problem! Nesto joj se nahvatalo oko ociju i uopste ne otvara oci - sto takodje znaci da nece ni da jede... Sta da radim?
 
Najverovatnije se radi o infekciji ociju sto moze biti i sekundarno oboljenje. Iz tog razloga bi bilo dobro konsultovati strucno lice (veterinara) , odrediti dijagnozu i pravilnu terapiju. Kao prvu pomoc, oci kod kornjace mozes isprati fizioloskim rastvorom (nikako cajem od kamilice) i poboljsati uslove u kojem boravi koranjaca, narocito u vodenom delu. Ne znam da li je koranjaca imala adekvatne uslove pre nabavke a jos vaznije, kakve ima sada?:confused: