Crvenouha kornjaca

Znaš kako, različite jedinke imaju različite karaktere.

Kada sam držao zamorce od kojih je jedan bio divljak a drugi je bio pitom i miran a u istim uslovima su rasli. Sa kornjačama je slična stvar, jedna beži ko blesava i plaši se svega dok mi je druga skroz opuštena...

Dakle, ili će joj trebati vremena da se navikne na okruženje i da se opusti ili je jednostavno takva.

Još jedna stvar, kornjače su u vodi predatori a na suvom lovina, koliko sam uspeo da shvatim. Na suvo će izlaziti samo ako imaju osećaj da su bezbedne i ako je temperatura za oko 10°C veća nego temperatura vode.
 
Meni je jedna veterinarka rekla kao da to sto se plasi treba da joj dajem hranu iz ruke da se oslobodi...a za to sto ne izlazi na ostrvo i ja mislim da je zbog temperature... ali sad ne mogu da joj obezbedim 30 C jedino kad prodje zima.:bozic:
 
Može i to sa hranom. Probaj isto da stavljaš hranu na to ostrvce.

A što se temperature tiče, uperi joj samo jednu sijalicu od 60W ka tom suvom delu i rešio si problem!
 
Naravno da ne mogu! Ali itekako mogu da zgrabe hranu i da je odvuku u vodu.

Na taj način sam moje navikao da izlaze kada sam uzeo novi akvarijum!
 
Normalno je i jako ces se iznenaditi koliko brzo moze da izraste ukoliko joj pruzis optimalne uslove.
 
Treba izbegavati hranu koja je masna i ima šećera u sebi. Pretežno im treba davati proteinsku hranu.

A reci ti meni šta ti je ono zeleno dole u akvarijumu i na koliko često joj menjaš vodu?
 
Treba izbegavati hranu koja je masna i ima šećera u sebi. Pretežno im treba davati proteinsku hranu.

A reci ti meni šta ti je ono zeleno dole u akvarijumu i na koliko često joj menjaš vodu?


to je pesak...xexe kupio u pet shopu..ali sam ga izbacio iz akvarijuma, kornjaca je poneki progutala pa sam izbacio sve...Moze li neko da mi kaze sta znaci kad kornjaca zeva pod vodom? hitno mi je...hvala unapred.
 
Tek 4 dana imam 2 male, crvenouhe kornjace, a nikada do sada ih nisam imala. Procitala sam celu ovu temu, tako da mi je jasno koji uslovi su potrebi, ali imam jedno pitanje - da li nesto znaci ako kornjaca retko izlazi iz vode da se sunca? Jedna obozava da se sunca i da pliva, a ova druga je aktivna sto se plivanja tice, ali slabo izlazi. Da li je to normalno ili joj ipak nesto fali?
 
To sto jedna kornjaca slabije izlazi iz vode ne mora nista da znaci. Mozda se ona drugacije ponasa, mozda je plasljiva i zbog toga provodi vise vremna u vodi. Uostalom , kod tebe su kornjace tek cetiri dana i trebace vremena da se adaptiraju na nove uslove koje im pruzas.
 
Hvala, na odgovoru;) Imam jos jedno pitanje - da li neko moze da mi kaze ime, oznaku te UV sijalice? Pitala sam na nekim mestima, ali ili nemaju ili imaju neke UV sijalice, ali me uvek pitaju za sta mi treba, pa kad pomenem kornjace svi se zbune i pitaju me da li mozda znam koja UV sijalica je u pitanju.
 
imam jedan problem...juce sam ocistio akvarijum,stavio novu pumpu i opet mi se za jedan dan stvarila neka naslaga,da li od kornjace ili od kapi,ne znam.kao neka sluz? da li neko moze da mi pomogne?