Lacerta viridis – Zelembać

Nemoj jer je ona vec uparena i dzabe ce da je juri i da je stresira , nemoj da ih spajas sad nego pusti da ona polozi jaja i malo je doteras u formu(jer kad polozi bice mrsava) pa onda spajaj. ;)

Pozz
 
Mare spojio sam ovo dvoje.On nju uopste ne primecuje i ne prilazi joj,a ona njega juri,pa ga gricne za nogu i pobegne pa s pobegne,pa opet ga gricne i sve tako...;)
 
Extra,on je jos pod stresom verovatno pa dok se ne opusti nece nista da pokusava sa zenkom ;) pazi je ona je sad trudnica :lol:

Pozz
 
Ljudi i meni se desila ista stvar kao i sa Acinim muzjakom,jos sam ga nahranio rucno i dao mu vode ali nista :( posle 15-ak minuta je uginuo :( :( :(
 
Fauna,da li znas mozda koji je uzrok ovoga sto se desilo mom i Maretovom gusteru.To su dva gustera koji nisu bili u kontaktu,a imali su iste simptome.POMAGAJ FAUNA!!!!
 
Ne mogu znati sta bi moglo biti jer postoji stotinu razloga sto bi bio uzrok uginuca. Da bi se precizno odredio uzrok, trebalo bi detaljno pristupiti problemu a sada je za tako nesto vec kasno.

Jedino mogu dati pretpostavku sta bi bio uzrok, a najcesci uzrok uginuca kod zivotinja koji se unose direktono iz divljene je STRES . Stres moze biti ubitacan za mnoge vrste zivotinja pa i za zelembaca. ;)