Pocinje

Naveo si da planiras 100 kg kamenja pa sam zato naveo da treba da popunis akvarijum koliko treba da bude popunjen a kilaza kako bude.

Sad razumem,me i meni bilo nelogicno to kao stavi 20% zbog odrzavanja sistema(filtracije) jer ispalo bi da onda imam samo kamen u akvarijumu :ebote:
 
Meni se čini da je kamenja dosta. Treba po tome jos rasporediti korale, a oni ne treba da izviruju iz vode i naravno treba da imaju mesta da rastu neku godinu.

Kamenje možes da menjaš. Za par godina (2-3) zameniš deo svežim.

Nadam se da će uskoro lepo da zaživi taj tvoj poduhvat...

Nadam se...evo danas ubacujem najzad skimer i krecem sa svetlom...organizmima i ostalom ekipom:cool2: pa cemo pratiti situaciju
 
skimer

Evo i najzad skimera,u pitanju je rucni rad i deluje kao zver videcemo kako ce odradjivati posao u praksi..i nesto slika pod svetlom
 

Attachments

  • DSC00485.jpg
    DSC00485.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 39
  • DSC00483.jpg
    DSC00483.jpg
    71.8 KB · Pregleda: 36
  • DSC00489.jpg
    DSC00489.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 38
  • DSC00488.jpg
    DSC00488.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 35
Bice ovo jako lep akvarijum :ziveli:

Oktopusov skimmer :ebote: ako nije tajna koliko prazni dzep?
 
Cena

Bice ovo jako lep akvarijum :ziveli:

Oktopusov skimmer :ebote: ako nije tajna koliko prazni dzep?

Iskreno ja sam se pogodio za ceo sistem tako da pojedinacno ne bih znao da ti kazem...Octopus-a vidim znate sto i nije iznenadjenje;)
 
Ko ne zna Lazu, po mom misljenju a i mnogih drugih verujem, najbolji akvarista sto se tice morske u Srbiji, a i sire :)
 
filter

Sad sam ubacio kombinovani ugalj-phosfat filter...to ce valjda spreciti neku ozbiljniju navalu algi
 

Attachments

  • DSC00490.jpg
    DSC00490.jpg
    38.7 KB · Pregleda: 26
Kad smo vec kod izbora skimer interesuje me Bobanovo misljenje kako izabrati pravi skimer po velicini to jest po kapacitetu. Na prime moj akvarium je kapaciteta 135 galona a skimer mi je 125 galona.
 
Jednostavno ides po deklarisanom kapacitrtu.
E sada svi ti proracuni za skimmer su cisto nagadjanje jer je situacija u svakom akvarijumu specificna. Sve to zavisi sta I koliko imas u akvarijumu.
Ja sam pronasao neko prihvatljivo resenje a to je korisacenje recilkulacionog skimmer-a. Podesim koliko vode izlazi iz njega a on radi punim kapacitetom.
 
Jednostavno ides po deklarisanom kapacitrtu.
E sada svi ti proracuni za skimmer su cisto nagadjanje jer je situacija u svakom akvarijumu specificna. Sve to zavisi sta I koliko imas u akvarijumu.
Ja sam pronasao neko prihvatljivo resenje a to je korisacenje recilkulacionog skimmer-a. Podesim koliko vode izlazi iz njega a on radi punim kapacitetom.
Upravo je moj skimer takav,regulacijom vode koja izlazi iz njega podesavam kapacitet...
 
Kad smo vec kod izbora skimer interesuje me Bobanovo misljenje kako izabrati pravi skimer po velicini to jest po kapacitetu. Na prime moj akvarium je kapaciteta 135 galona a skimer mi je 125 galona.
Bolje uzeti jaci skimer nego sto ti trenutno treba da posle ne bi ponovo kupovao,apetiti rastu kod nas akvarista:lol:
 
Kad si rekao Oktopusev skimmer ja sam mislio na firmu :)
Inace kad vec pisem ovde kazi nam koji je skimmerm koji koristis.

Ako mene pitas ja koristim kineza, onog na kog si ti mislio kad smo mi pricali :) reef octopus, doduse jos uvek ga ne koristim skupljam jos uvek opremu tj cekam snizenja pa kupujem i onda dok se sve nakupi....

Bolje uzeti jaci skimer nego sto ti trenutno treba da posle ne bi ponovo kupovao,apetiti rastu kod nas akvarista:lol:

Definitivno kad sam poceo imao sam u planu akvarijum od 200l sad vec pravim od 300l mislim ovaj od 200 nisam ni pravio nego su u medjuvremenu porasli apetiti :D
 
Mogu da ti kazem da oktoopusevi skimeri rade bas dobro. Ja na koralnom sistemu imam jedan recirkulacioni skimer I nema nikakvih problrma. Na sistemu gde su ribe je shuran-ov koji je isto tako ok.
Kada sve to povezem isppada da nema neke velike razlike izmedju velikih imena I kineskih novarija.