Back to Nature

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Kakvo misljenje imate o ovakvim pozadinama? Mislim i na iskustva sa takvim pozadinama.
 

Attachments

  • ma60x30_800_back_to_nature.jpg
    ma60x30_800_back_to_nature.jpg
    24.8 KB · Pregleda: 587
Mislim da su te pozadine u sustini ok mada ja nemam nikakvog iskustva sa njima jer ih ne koristim. Te pozadine mogu da docaraju ambijent sredine ako se sa ukusom postavi ostala dekoracija.
Pored toga, ako akvarijum ima lajsne na gornjoj strani onda je malo zeznuto postaviti takvu pozadinu osim ako nije uradjena po meri i da je napravljena iz delova.
Stvarno, mislim da je to stvar ukusa svakog akvariste a o ukusima sve najbolje :)
 
Meni se jako dopadaju i prvi put kad sam je video ( mislim u akvarijumu a ne ovako na fotografiji ) pomislio sam kako bi to moglo da se uradi. Medjutim tadasnji problemi oko nabavke sirovina i materijala za izradu takve pozadine, stvorili su u meni neki pesimizam da pokusam tako nesto da ostvarim.
Ipak, sasvim slucajno sreo sam se sa jednim prijateljem, koji mi je kroz neobavezan prijateljski razgovor, ono..., sta radis ?... sa cime se bavis ? pokazao neki svoj proizvod odnosno ukras koji je bio izradjen od slicnog materijala kao ova pozadina Back to Nature. Tog momenta mi je sinula :idea: onoga sto sam hteo da radim ali iz gore navedenih razloga nisam. Pitao sam ga za materijal koji korisi, gde ga nabavlja, kolika je cena,...i ostale sitnije detalje koji su me zanimali. Kockice u mojoj glavi vec su se slagale i vrlo brzo slozile. Da ne duzim pricu, uz pomoc tog prijatelja, nabavio sam sve sto mi je bilo potrebno za moj prvi probni rad.
Evo, dok ovo pisem jedno parce takve slicne pozadine stoji u akvarijumu i proverava se na sve moguce varijante izlaganja nekim akvarijumskim uslovima ( temperature, sa biljem, sa vise vrsta riba i vremenski ).
Sacekacu jos jedno izvesno vreme da budem 100% siguran da je to ono pravo Back to Nature.

Zato sam postavio pitanje, jer me interesuje i druga misljenja o ovakvim pozadinama. Svaki savet i necije iskustvo sa ovim, bi mi dobro doslo. Podrazumeva se da ovakve pozadine nisu za morske akvarijume ali su zato idealne za tropske slatkovodne akvarijume.

Zaboravio sam da kazem, da cena u ovom slucaju ako ja radim bila bi mnogo pristupacnija, nego kod orginala.
Nadam se da ce prvi test uspeti. Ako smo mogli uspesno na Mars da se spustimo, zasto nebi ja mogao jednu pozadinu da napravim. :mrgreen: :lol:
 
Koliko mu to dodje 1700 Kn prevedeno u evre ? Znas li nesto vise da mi kazes o toj pozadini ? Mislim na postavljanje u akvarijumu, materijal,..
 
KOliko je to eura neznam...ali ovako ta ti se pozadina postavlja ljepljenjem silikona to predstavlja mali problem s obzirom da je pozadina neravna odnosno ima samo par mjesta na koje se moe nanjeti silikon,zatim na njoj ima i mraice koje slue za filter ako se iza akvarija (pozadine)eli staviti neka vrsta filtracije...e sada neznam od cega je napravljena ali meni to vuce na neku vrstu plasti (s one strane s koje nije slika je crna) a boja hmhhmmm neznam ali dosta je vizualna i kontrasti su strava
 
Znaci ipak je radjena na principu izrade pomocu kalupa, cim ima te neravnine iza...

Ne znam,..ali ova moja pozadina ( ako bude sve bilo u redu sa njom )nece imati te neravnine i bice cini mi se teza. Videcu kako ce sve to izgledati kada budem prvu odradio i zalepio. Za sada je samo jedno malo parce napravljeno koje ipak dosta obecava.

Javicu vam i fotografisacu kada napravim tu prvu pozadinu. :wink:
 
back to nature pozadine su po meni prva liga, nisam jo imao srece vidjet ih u ivo al sam se nagledao slika...
jedina zamjerka je astronomski visoka cijena...
...za razliku od dragog nam Faune, ja ne namjeravam napraviti slicnu takovu pozadinu, vec progurati jednog drugog proizvdaca koji radi doista ljepe pozadine, ali po viestruko jeftinijoj cijeni...
...no o tome malo kasnije...
 
Nema tu nista kasnije ,.... vec odmah, sad, ovoga momenta.... :lol:

Ozbiljno sada da te pitam.. Od kakvog materijala radis ? Prirodnog ili nesto drugo?
 
ja sam napravio stijenu od stiropora relativno jednostavno... ali sad mislim da sam bio prebrzoplet. A i stiropor mi je bio malo pregrubo granuliran. Pijesak mi je isto bio pregrub, i prejednolican. Zato ce iduca biti savrena... ne kae se bezveze da se prvi macici u vodu bacaju...
 
Bez uvrede Sand, stvar je ukusa, ali meni takve od stiropora pozadine premazane smolom i prekrivene pijeskom izgledaju bezveze... tocnije nimalo realno...
...ukoliko to ba mora bit stiropor, izabrao bih varijantu da oblikujem stijene, kamenje, ali problem onda dolazi u farbanju...
sve u svemu nadam se da ce ova nova koju planira napravit biti puno bolja!
...jo jednom, stvar je ukusa...
 
pa problem i je u tome to izgledaju jednolicno, jednobojno... to sam i sam shvatio... ali ja zapravo ne elim izgled stijene... jer obale i dno velike vecine prirodnih vodotokova i jezera nije stijena nego pijesak i mulj...
 
Sand, imas li nekakve fotografije tih pozadina sto si radio a da se malo bolje vide kako izgledaju?

Ako imas , ne bi bilo lose da je ubacis ovde da je pogledamo.
 
Ja mislim da se one pozadine rade od gipsa...ali na kalup...inace ovdje u Sarajevu ima ljudi koji ih prave,nego mi se ne svidja sto zauzmu skoro pa pola akvarijuma...tako da ribe nemaju gdje plivati...
Cini mi se da su dobre za ciklide pogotovo ove sto sam ja vidjao...imaju kao neke rupe u sebi tako da to ciklidima moze biti kao skloniste (pecine) :arrow:
 
gle ga gle ga...pravi industrijski pijun!! :D
Sand, slaem se za mulj i pijesak, ali kako to postici?
pijesak mi neizgleda realisticno... mulj, e to treba vidjet!!!
primjer stijena sam naveo jer je jednostavnije za napraviti a da izgleda realisticno...
druga stvar Nevene je to to ukoliko stavlja pozadinu preporuca se i narafski da ima neku dubinu u akvariju...
 
mislim da je sandmanova ideja dobra, ako ju uspije realizirati, jer prirodni materijali su prirodni materijali. ovi umjetni ... ma ne moze se to sakrit i da se najbolje potrudis, malo bolje pogledas ... i vidi se da nije pravo ... i onda me to bode u oci.
 
Fauna slikacu samo kada od druga uzmem digitalni fotoaparat..
Pa kakve su pozadine...znas radjene na kalup u kalup se ubaci gips i to se stavi na staklo avarijuma...ali sve to treba veoma brzo uraditi da se gips ne bih osusio.. onda drzis veoma malo na staklu i kalup vadis...da se gips ne bih zaljepilo (za kalup)...onda se vjerovatno to sa necim prefarba da bih dobilo boju kao prava "stijena"...

Stina naravno da ne treba dubina ako se zeli i pozadina...akvarijum moze biti veliki u duzinu a da nema bas neke dubine...ali u vecini slucajeva ja sam vidjao dublje akvarijume sa pozadinom....ali mi se cini kada se stavi pozadina da akvarijum izgubio 50l vode...

Imao sam priliku i da vidim aq sa pozadinom pod vodom...stavarno super izgleda ali eto mana mu je sto se izgubi pola akvarijuma dok se stavi pozadina... :p