Da li hrcak pije vodu?

shaolin

New Member
6 Decembar 2007
12
0
1
Zanima me da li hrcak pije vodu? odgajivaci me savetuju da se daje jabuka i krastavac umesto vode moze li neko ovo pojasniti?
 
Ja zaista ne mogu da shvatim, da neko ko sebe smatra odgajivacem hrcaka i daje savet da hrcaku nije potrebna voda i da ce iz svezeg voca zadovoljiti svoje potrebe za vodom !!:ebote:

Hrcak pije vodu i svakako da mu je sveza voda potrebna, cak postoje adekvatne pojilice za sitne golodare koje su izmedju ostalog, namenjene i hrccima.

Evo kako izlgeda ta pojilica LINK
 
Interesuje me da li zaista postoji neka vrsta tih malih zivotinjica koje zaista ne piju vodu nego je uzimaju samo preko hrane ?
 
Hvala na info Fauna i ja sam predpostavio da mu nije dovoljna voda koju izvlaci iz hrane. Sto se tice pojilica ima raznih, recimo trixie je predvideo od 50 i 100ml za hrcke. Verovatno zbog nedostatka vode zenka je ovom nazovi odgajivacu pravila probleme sa malcima tipa pokolj, agresivno ponasanje itd. verovatno je poludela bez vode a tada joj je sigurno najvise bila potrebna :ebote:
 
znam da je tema odavno ali moram da se umesam mom hrcku kad sam uzeo pojilicu on se skvasio i u roku od 24 h umro a ako ste odgaivaci hrcaka onda znate da nesmiju da se kvase
 
Ne znam kakvu si to pojilicu uzeo i kada je uspeo da se sav pokvasi i ugine ?!
Nekada, kada nisam mogao nabaviti pojilice za male glodare (pre 15-tak godina nije ih bilo u nabavci), obavezno sam u kavezima kod hrcaka postavljao stakelne posude sa vodom i nikada se nije desio neki slucaj kao kod tvog hrcka a tada je verovatnoca polivanja bila daleko veca nego danas kada imamo specijalne pojilice za glodare.

Prvo i osnovno pravilo je, da bez vode nijedan glodar ne moze ziveti a da bude zdrav i dugovecan. Naravno, vecina glodara vodu crpe iz sveze biljne hrane ali to u nekim periodima NIJE dovoljno i on mora povremno piti cistu i svezu vodu. Divlji hrcak u prirodi takodje slabije pije vodu u periodima kada ima u izobilju sveze biljne hrane ali kada toga nema ili kada oseeti potrebu za vodom, vrlo rado ce piti vodu iz prirodnih izvora ili barica nastalih posle kisa.

Ne znam sta bih vise mogao dodati ovom komentaru. Tvoja je volja sta ces odliciti, drzati hrcke bez vode tako sto ces ih zadovoljiti sa dodacima sveze biljne hrane ili drzati onako kako bi trebalo i kako
radi ogromna vecina odgajivaca .
 
znam ali ja odtad ne korisitm pojilice za hrcke dajem mu svaki dan malu posudicu vode da pije i on je ziv i zdrava a uskoro mu nabaljam i drustvo
 
Ništa na kraju su dobili dva odvojena kompleta, kaveza, točkica, pojilice :p. Ne smem više da ih pustim zajedno. Nego me sada brine jedan, mokar je po leđima, a stvar je u tome što je on mokar i pre pojilice a dok nisam kupio pojilicu sam mu davao samo voce po savetu prodavca. Sada sam pogledao kozu i ima neko crvenilo. Da ne znate da li je to neka infekcija, posto je on bio žrtva okršaja? I šta da radim? Hvala na super savetima
 
e ja sam imao 7 hrcaka i svi su uginuli u roku od mesec dana.
prvom hrcku mi je mama dala cokoladu.
drugi i treci hrcak nisu imali vode.
cetvrti i peti su imali pokvarenu pojilcu.
sesti i sedmi su bili par i uginuli su zbog toga sto im nisam dao voca nego samo hranu za njih.
e ovaj osmi mi ima konacno ispravnu pojilicu:) i nadam se da ce ziveti evo sad spava i uziva.
bilo mi je tesko dok sam nasao pravu pojilicu jer u cg imaju sve pokvarene koje ili cure ili ne ispustaju vodu.