Eleocharis acicularis

mrvica

Member
5 Novembar 2004
176
0
16
Beograd
Jo jedna veoma dekorativna biljka koja nije mnogo zahtevna.
Naraste od 10-15cm, podnosi od slabog do jakog svetla, pH od 5-8, od veoma meke do tvrde vode i temperaturu od 15-25 C.
Raymnoava se podzemnim izdancima.
Po meni najlepe izgleda kada je u bunovima.
 

Attachments

  • eleocharis.jpg
    eleocharis.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 99
Uuu Mrvak da te zovem opet da te pitam gde si nabavio ovu biljcicu ili ces mi pustiti na pp?

Biljcica je fenomenalna.
Trazim neko prizemno bilje a da nije vesicularia ili anubia.
 
Nema potrebe za PP-om Bane jer sam dobio samo malo od ove biljke, od prijatelja koji je dobio iz inostranstva.
 
Steta :cry:
Biljka je fenomenalna i izuzetno pogodna za prednji deo akvarijuma narocito zato sto moze bez problema da prilagodjavas njenu visinu prema potrebi. Ili ce da bude prelaz izmedju prednje i zadnje dekoracije ili ce biti u prednjem planu .
Mrv, pisi kako napreduje, bas me zanima.
 
Evo da dodam i mali komentar povodom ove biljek jer sam je gajio jedan duzi period i to u jednom malom bazenu gde se temperatura spustala na vrlo nizak nivo a sve je bilo vezano za razmnozavanje WCM-a.
U literraturi sam pronasao da biljka moze da raste i na 5 C sto u potpunosti podrzava moj eksperimenat.

Inace biljka gradi podvodni tepih koji izgleda fenomenalno.
Biljka na slici mi deluje da je gajena u hydroponic uslovima, mozda i gresim ali tako mi deluje.
 
I moje miljenje se podudatra sa Bobanovim.

Biljke gajene u vodi i van nje se naj?e?e morfoloki razlikuju. I moje miljenje je da ovu biljku njene morfologija odaje tj. da je gajena van vode u uslovima jako velike vlanosti vazduha i ?estog oroavanja.