Farlowella vittata

Ma nema kukanja. Najvaznije sam savladao (kako odhraniti mlade), a sve ostalo ide svojim tokom.
Prva tura dostigla je duzinu od 30mm sto je dosta brz rast, milimetar dnevno i sad jedu sve sto im padne pod kljun.
 
Prva stvar ujutru kad palim svetlo je da pogledam da li su sve zive.
Tu uticja ima internet gde sam svasta procitao i gde na pojedinim mestima pise da je malte ne nemoguce podici ovu ribu, da obicno umire od gladi i sijaset drugih stvari. Mislim da je sve to malo preterano i da su mnogi clanci pisani pomalo napamet.
Ja imam neki svoj put kod odgoja ovih ribica, jer imam neka iskustva sa lorikaridima i za sad sve protice u najboljem redu. Svestan sam da jos nista nije gotovo i da tek kad dostignu prodajnu velicinu mogu da kazem da sam uspeo. Za sada menjam vodu oprezno po malo da ne narusim parametre, eksperimentisem sa hranom i nadam se najboljem.
 
I tu si u pravu. Nasao sam knjigu iz sezdesetih godina gde pise da je za mrest koridorasa
najbolji betonski bazen i da je obavezno da se iznad njega instalira vestacka kisa.
Sad nam je lakse, jer informacija ima puno ali treba biti pametan i sta od toga usvojiti.:confused:
 
Sad se jedna zgodno namestila na staklo i merio sam je sublerom. Velicina 36mm. Stvarno rastu ko iz vode.Sve to je posmatrao moj komsija koji ribe deli na one koje se jedu i ovu sicu sto mi gajimo. Kad me je video da ribu merim sublerom, belo me je pogledao i verovatno pomislio da sam skrenuo.
Ko zna mozda i jesam.
 
Cetvrta tura veselo pliva i sto je najvaznije jede sve sto joj padne pod "kljun". valjam_se
Prva tura je negde na velicina 5 cm i rast se usporio ali ribe dobijaju na debljini, jer su dosada bile kao koncic koji pliva.
 
jel to meljes sve zajedno pa zamrzavas pa im dajes ili? i koje su alge u pitanju?
Ja imam problem sa skalarima dok jedu artemiju lepo napreduju a posle jako sporo rastu
trba vise od dva ipo meseca da dodju na velicinu dinara mislim u obimu :)
Jel imas ti neki predlog cime bi mogao jos da ih hranim?
posle zive artemije dajem im listice artemije larvu komarca i GVG sera
 
Veljko slabo si procitao prethodne poruke ove teme.Zopex im daje braon alge.Kuvanu hranu netreba sitniti,jer su njima zanimljiviji krupniji komadi.
Skalari kao i ostali ciklidi su alavi i treba da jedu mnogo.Pored toga sto si naveo mozes da im dajes bukvalno svasta,a najbolje napreduju ako su na zivoj hrani (grindali,enhitreje itd...),daj im hranu biljnog porekla (spirulinu),sto raznovrsnije i videces kako rastu...
 
Pored ovoga sto je Marko naveo bitna je i velicina akvarijuma i redovna zamena vode.