JEZERCE

Vidim da je kod tebe 8 stepeni, ovde 32 i jos raste, za nedelju predvidjaju 40, Ladno pivo je u frizider pa svrati na po neko :)
 
Jeste, to je tacno ali je taj slivnik jedno sto puta manji od ovog jjezera. Nasjesen kada sve biljke polako dolaze do svoje sezonske promene, ajde da kazem opada lisce, pa zamisli koliko je to hrane za te ancistruse. Da li ce oni da se zalete na tvoju "misolovku"? Ko zna mozda i hoce :) Za par meseci znacemo odgovor :)
 
Gledam nesto zebrice u kucnom akvarijumu. Mozda bi bilo interesantno da ubacim stotinak komada u jezero. Svrbe me prsti.
 
Sto se tice ladnog piva i te temperature ja bi dosao bez pogovora. Ovde je granica jos zatvorena za neki normalni protok ljudi. Krajem jula su rekli da ce poceti vakcinaciju ljudi 60+. Gle cuda, ja sam u toj grupi, mator k'o biblija.. Ako sve ide kako se ja nadam eto mene pa makar se mi i klizali po tom bazenu.
 
Sto se tice te avanture sa ribama mislim da je tu sve jasno. Kada zahladni one idu Bogu na ispovest. Ti ti imas dovoljno vode da sve to moze da se apsorbuje bez nekih vidljivih problema. Ako zelis te zebrice u bazen onda i uradi to.
Jos jedna stvar koju ti nisi nikako pomenuo. Da li ti imas nekog puza u bazenu? Puzevi su korisni ali kogu da budu i napast. Ipak sva suvisna hrana je njihova i to je nesto sto ima veliku znacaj.
 
Ubacio sam jednu saku malezijaca, oni sigurno ne mogu da prezive zimu pa je mala mogucnost da se prenamnoze. Za ove druge vrste nisam siguran da se nece desiti bas to sto kazes, jer to bi bilo posle tesko dovesti pod kontrolu.
 
Ako te ne mrzi, prosetaj malo, nahvataj koju larvu bubamare ima ih sada i one ce solidno da regulisu vasi. Bar bi trebalo tako biti :)
 
Genetska modifikacija. Ovde na NZ je sve to zabranjeno pa nemam prilike da se igram s time. Pazi samo kad zahladni ako ostanu do tada u zivotu. Navuku bolestinu kada se nadju pod velikim stresom pa to i prenesu na zlatne ribe.
 
Plan je da budu u jezeru negde do polovine septembra. Mogu relativno lako da se izlove, jer su ribe povrsine i krecu se u jatu.
Probao sam sa velikom mrezom i 80% uhvatio u prvom cugu.
A ova zelena boja je toliko lepa na suncu i steta je da kamera ne moze to da prikaze..
Koliko sam cuo, ovde u Evropi su dozvoljene ove GMO ribe ali to je neproverena informacija. Do sada to niko nije kontrolisao po pet sopovima.
Za tvrde korale je vec druga situacija i bilo je kaznjavanja tako da sad ne mogu nigde legalno da se kupe.
 
Bas tako, mislim da nema zabrane za genetsku modifikaciju a te ribe su ni krive ni duzne podpale pod ta pravila. Ti pravilnici se uglavnom odnose na druge stvari vezane za ishranu ljudi. Ovde sve sto je bilo predmet genetske igrarije zabranjeno. To je politicka odluka, zeleni koji uvek nesto komplikuju a moze im se jer bez njih nema vecine u parlamentu. Sto se mene tice bolje da ih nema.
Lako se love zebrice tu si u pravu ali samo do odredjenog procenta. Uvek nesto ostane, ama bas uvek.
Vidim da se lepe a vidim i da si osnovao YouTube kanal :) Sada posto si uleteo u to nema ti druge nego da se bavis snimanjem :)
 
Od sramote nikad nisam koristio fotoaparat canon kao kameru. Moram da vidim kako to ide, a imam cak stativ.
 
Mislim da bi trebao da to koristis, nista tu nije pogresno a jos manje sramota. U svemu tome veca ti je glavobolja obrade tog snimljenog materijala ali kad udjes u stos onda je sve lakse 😐
Sve u svemu snimas kratke video zapise a posle ih seckas i sastavljas u kompjuteru. Samo pazi ako se zapalis za to onda je plamen veliki 😀
 
I jos jedna stvar, da zapamtis od pocetka. Uvek snimaj lendskejp orjentacijom a ne portret. Zamisli ti odes u bioskop a platno je uspravno 😐 Tako snimaju ljudi za facebook i njemu slicne sajtove koji se gledaju telefonom. Na zalost vrlo cesto vidjena stvar.
 
  • Like
Reactions: Fauna and Igor87