JEZERCE

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,754
90
48
67
Beograd
Da nije sve idealno moram da napisem nesto oko algi.
Koncaste alge bas dobro napreduju:mad: ima ih po obodu jezerceta i sad su na velicini nekih pet santimetara, Nista strasno ali moram da se pozabavim njima.
Ima mnogo saveta ali mislim da je glavni prolem u tome sto je jezerce ceo dan osuncano. Kada sam kupovao lokvanje uzeo sam samo dva ali vidim da to nije dovoljno, jer savet je da nekih 60% povrsine bude pokriveno plutajucim biljkama sto kod mene nije slucaj. Sad je malo kasno da dodajem jos lokvanja pa to ostaje za iducu godinu. Ima efikasnih preparata za uklanjanje tih vrsta algi ali ne volim mnogo hemiju pa jos moram da promislim o tome.

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,583
256
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Ja sam ti spomenuo slamu, ona nece da odstrani te alge ali ih drzi pod kontrolom. Da si krenuo od proleca sa tima sada te sigurno ne bi toliko bolela glava.
S druge strane nista ne fali tim algama. S vremena na vreme ih odstranis i tako u krug. Sve je to prirodno a i alge su dobra podloga za mnoge korisne stvari, Pored toga su i prirodan filter, naravno ako su pod kontrolom.

Notropis chrosomus - Rainbow shiner su ribe koje su u umerenim vodama, ni toplo ni hladno. Mislim da se da se muce kada padne ispod 10ºC ali otom potom, videces vec. Mozda bi trebao da razmotris i ubacivanje jednog grejaca u bazen i to sada kada mozes da se i okupas u bazenu ako treba. To bi bilo dobro za ribe ako bas zahladni i pocne voda da se ledi.
U svakom slucaju pomiri se sa time da ti je ovo prva godina sa jezercetom a trebace ti jos nekoliko da sve dodje na svoje mesto i jezerce "omatori". Tada je sve lakse i tebi i jezercetu.

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,754
90
48
67
Beograd
Znam za slamu ali sam jednostavno to smeo sa uma.
Nisu ove alge nista strasno i dobra cetka za wc odlicno resava prolem. Meni licno se vise dopada kad sve to deluje prirodno, malo algi, malo dzungle (vodene), lokvanj, neka zaba...
Nevolim da je sve to kristalno cisto, jer deluje mi nekako sterilno.
Bice to lepo jezerce u godinama koje dolaze kad sve prirodnim putem dodje na svoje mesto.
VEC IDUCE GODINE KAD UDES DOLAZIO, izgledace to mnogo bolje.

Last edited: