Kabomba .. nesto vise ?

paleoglodit

New Member
Imam ja Cabombu Carolinianu vise od mesec dana i podivljala je. Raste ko luda. Vec sam je sisao i sadio te vrhove u drugi akv. I tamo su podivljale. Svetlo mi je slabasno a i jaka mi je cirkulacija. Voda mi je oko 6.2 -6.8 pH dKH ~6 dGH7 a temperatura 28. NO2 nula i NO3 ne mogu da razaznam boju koliko je bleda pa zakljucujem da je blizu nule. CO2 ne dodajem i nije mi jasno zasto je karakterisu kao tesku za gajenje. Cak mi je jedan akvarista prodavac pokazao knjigu gde je tezina gajenja ocenjena sa stepenom 1 od 5. 1 oznacava najlakse za gajenje.:confused:
Jel mozete da mi objasnite ove kontradikcije:?:
E da a uzeo sam i onu crvenkastu oko dve nedelje je imam i ona isto buja mada je bila u malo trulkastom stanju ali sad je zivnula.

draganica

Member
7 Decembar 2008
58
0
6
paleoglodit da te nema, trebalo bi te izmisliti... Mora da postoji nešto što joj prija, možda muzika koju slušaš. Šalu na stranu, ovde su biljke uglavnom trulkaste po default'u oš u radnji, pa je vrlo teško da odmah bujaju, jer mi trebaju meseci od kupovine da ih oporavim i da se razrastu...

paleoglodit

New Member
Slusam svaku kavalitetnu muziku i ne mogu bez nje. Jazz,Rock,Soul, Gospel, Duhovnu, New age, House, Reggae, Ethno, Cigansku izvornu , izvornu muuziku raznih krajeva sveta, Latin, latin Jazz, funk, Disco, Klasicnu, Dixie, Reagtime, Swig,Twist,Boogie woogie, Rock'n roll.Rockabily. electro, Psychadelic, Alternativu, hip-hop, hard rock,Operu,minimalisticku, pop, rave, flamengo , country..... neznam jel sam nesto zaboravio

Samo ne slusam Turbo folk i ovu tzv Dzukelsku(prevod grcke reci skiladika) grcku koja je analogna turbu i ne mogu heavy metal (nekad sam mogao). Mozda to pomaze rastu:ebote::rofl2: