Kako ih smiriti??

Nita

New Member
4 Februar 2007
16
1
3
Zagreb
Dakle,
Crni Skalar, i njegova bijela princezica Skalarka bili su glavni u akvariju, drustvo im je pravilo i jos jedan sparen par mramornih Skalara, i zivjeli su mirno, i skladno.
To se promjenilo.Kako je nedugo uginula zenka mramornog Skalara, doslo je do velike promjene...kada sve stanovnike akvarija vratila u novouredjeni akvarij...sve se promjenilo...svjesna sam da oni zauzmu svoj teritorij, i sve to, no...
dakle, sada su dva muzjaka, i ta jedna zenka...ona naravno, do sada uvijek bila uz svog crnog dragog, no od kako je ovome stradala njegova, sada se rado druzi i sa njime, a muzjaci se svakodnevno sukobljavaju, zamjenili uloge, sada je serif akvarija mramorni, i stalno, bez razloga napada crnog...i ja luda...ovaj se jadan zavlaci izmedju bilje, u coskove, samo da ga ovaj ne bi isorao, cim proviri van, ovaj napada...cemu to???Zasto, pa ni ne ide na drugi teritorij, ili si je ovaj umislio da je sve njegovo???Hehe, o ovome bi se dala prica napisati..
Jucer sam mramornog prebacila u drugi akvarij, da se malo ohladi, jer je crnog cijeli dan napadao, i bojala se da ga ne dokrajci...osobno mi je crni jako drag...preljep je..
Kada sam ga vratila, ponovno u zajednicki akvarij, malo se smirio, no cim zenka dodje do crnog, ovaj opet napada...sta da radim, kako da ih umirim...ne bih htjela da dodje do pokolja, samo zbog te zene..kod nas u prodavaonicama obicno se prodaju mali skalarici, i naravno, nemoguce im je odrediti spol...ne znam gdje bih nabavila zenku , pa se mozda strasti u akvariju smire....ili da idem kupovat, na eci-peci-pec, pa mozda pogodim na zenku...no treba njoj da ona malo naraste...imate kakav savjet...znam da sve ovo zvuci smjesno, no tako je...
 
U sustini se normalno ponasaju, bore se za dominaciju,zenku i teritoriju. Ne mozes ih spreciti u tome. Mozda kad bi dodala jos 2-3 skalara manja, u vecem broju gube ili bar delimicno gube nagon za mrestom. Ali to je rizicno i po skalare i po kvalitet vode.
Radije crnog pokloni nekom ili ga daj u drugi aq pa mu kasnije nadji zenku odgovarajucu.
Da smo blize rado bih ti poklonio zenku maticnu, ovako najbolje je da ih razdvojis jer ce jedan stradati.
 
Eddie ma ti si strasan, hvala na savjetima.
Probat cu nesto iskombinirat.Upravo se omrijestio novopeceni par, u zajednickom akvariju...i sada opet imam ludnicu, pa oko toga imam briga.Hvala jos jednom.