Low Light 175 lit.

Fantom

Member
5 Novembar 2007
212
2
18
Beograd
www.akvarijumart.com
Red je da predstavim i jedan pravi "Low light" akvarijum.
Ovaj akvarijum je zamisljen da prakticno bude vecan, da ne iziskuje mnogo rada i brige, a da opet bude dobro ubiljen. Akvarijum je star oko godinu ipo dana, voda se menja kad se ugrabi vremena, prosecno jedanput mesecno, a najduze je bilo neverovatnih 4 meseca. Od algi nema ni traga. izuzev sto se po nekad pojave one tackaste na prednjem staklu, valjda zato sto se osvetljenje u haubi nalazi skroz napred. Akvarijum je duzine 100cm, a u haubu su ugradjene 2 neonke od 60 cm i postavljene su skroz levo, to je uradjeno namerno jer sam hteo da desni deo bude poprilicno zamracen. Posto volim Coridorase, hteo sam da ih imam bar u jednom akvarijumu, a posto oni vole mracnija mesta stalno se nalaze u zatamnjenom delu akvarijuma. Na taj nacin sam drastino smanjio njihovo kopanje po osvetljenom delu, tako da sam uspeo da i pored njih napravim tepi od niskog bilja.
Ono sto me je odusevili je sto je Echinodorus tenellus dobio interesantnu crveno braon boju, valjda zato sto se svetlo nalazi bas iznad njega.
Inace od osvetljenja tu je 1 Arcadia Original Tropical i 1 Arcadia Freshwater od 60cm ili 18w.
U podlozi se nalazi Tetrin plantsubstrat, a kao prihrana u do pre 2 meseca koristeni su Tropica Plant nutrition i Plant nutririon +. Nakon njih krenuo sam sa upotrebom Easy life proizvoda za bilje.
Filter je ugradjen u akvarijum i prelepljen granitnim kamenom, to je ono stenje sa desne strane.
Evo i nekih slicica

175 lit sa postoljem 1.jpg Front 175 lit 2.jpg Anubia nana Petite 1.jpg Ech  parv Tropica 1.jpg Ech angustifolius 1.jpg