maki

maki

New Member
16 Septembar 2005
15
0
1
beograd
nisam uspela da ih izmrestim. poklonila sam ih. sad imam jednog plekija i jednog pacu-a(snezanu). kao i dva puza i jednog raka
 

Attachments

  • 003_resize.jpg
    003_resize.jpg
    73 KB · Pregleda: 18
  • 012_resize.jpg
    012_resize.jpg
    78 KB · Pregleda: 10
  • 021_resize.jpg
    021_resize.jpg
    40.9 KB · Pregleda: 11
  • 037_resize.jpg
    037_resize.jpg
    68.6 KB · Pregleda: 15
Evo maki, podelio sam temu Colisa lalia-patuljasti gurami i tvoj post postavio kao novu temu pod nazivom maki.

To bi bilo kao neko tvoje predstavljanje i pocetna tacka na ovome forumu. :wink:
Ovde mozes nesto vise napisati o sebi i tvojim akvarijumima, ubaciti jos zanimljivih fotografija tvog akvarijuma.
 
pa ovako. imam dva aq. jedan je 12l i u njemu je rak. drugi je 30l i u njemu su dva puza pacu i pleki kao i mnoooogo biljaka. uskoro cu stanovnike drugog aq prebaciti u aq od 50l.
inace svi imaju imena:
rak sebastijan, puzevi lolek i bolek, pacu snezana i pleki cika crni.
svi su jako zivahni i srecni :wink:
 

Attachments

  • 001_resize.jpg
    001_resize.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 13
  • 007_resize.jpg
    007_resize.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 15
  • 010_resize.jpg
    010_resize.jpg
    67.3 KB · Pregleda: 13
evo jos slicica
 

Attachments

  • 004_resize.jpg
    004_resize.jpg
    76.9 KB · Pregleda: 20
  • 030_resize.jpg
    030_resize.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 6
  • 038_resize.jpg
    038_resize.jpg
    74 KB · Pregleda: 12
  • 039_resize.jpg
    039_resize.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 14
Dobrodoslica i od mene :)

Super su ti ovi drugari, pogotovo Sebastijan. Ipak mislim da je to malo prostora za njih, cak i kada ih prebacis u novi akvarijum. Sve te ribe porastu podosta pa ce sve to uskoro da im postane tesno a to znaci i da ce da bude dosta rizicno za njih.

Mozda je bila bolja prva varijanta kada si imala harlekine i patuljaste guramije za tu velicinu akvarijuma.

Eto, ne zelim da te obeshrabrim, cak naprotiv, nego vise onako glasno razmisljam :)

Nadam se da ce da se druzimo ovde u buduce :)
 
pacu se svideo mom muzu, pa sam se ponadala da je to nacin da ga nagovorim da kupimo mnoooogo veci aq. polako, pacu je jos mali a ja sam krenula od kugle, pa 6l, pa 12l, pa 20l, pa 26l, pa30. . . i tako u bezkonacno.
sto se tice raka, sam je kriv, smazao je zlatnu ribicu zato je u 12l. a i kad je bio u vecem aq kretao se samo u jednom delu, tako da mislim da mu nije malo. jer njemu nije potrebna dubina a njegov aq je plitak a dugacak.
pozdrav
 
nije njima nista lepse nego mojoj snezani. taj aq jeste veliki ali su i ribe srazmerno aq iste. snezana nema par cm, sto se moze zakljuciti po pegicama. kako bude rasl tako ce dobiti veci aq. jer te su ribe bile u velikom aq i kad su bile male, i bile su naviknute na veci prostor,a sad kad su porasle malo im je tesno. a sto je manji aq i riba ostaje manja, sto znaci kad poraste imace vise prostora u istom takvom aq. :lol:
 
Na zalost pacu je otisao ali jedo iskustvo vise da treba mnogo brze reagovati cim se nesto neobicno primeti....

Nego, kazes sada su tu novi drugovi ,...koji su to drugovi? :)
 
Jako lepi ciklidi koji jos uvek kod akvarista nose popularni naziv kribenzis, sto je vec odavno promenjeno u naziv Pelvicachromis taeniatus .

Mozda je i bolje tako jer jedan manji broj akvarista kada cuju kribenzis , pomisle na Viktorijanskog ciklida Paralabidochromis sp. "Rock Kribensis" sto meni licno smeta mesati dve razlicite vrste Africkih ciklida. :wink:
 
fauna upravu si. i ja sam mislila da to nisu te ribe, i kad su mi predlagali da ih kupim ja sam odbijala, misleci na sasvim drugu vrstu. zato da ne bude zabune evo jos slicica.
 

Attachments

  • zenka.jpg
    zenka.jpg
    69.5 KB · Pregleda: 9
  • muzjak.jpg
    muzjak.jpg
    71.7 KB · Pregleda: 9
Cao Maki, dobro dosla ovde.
E, ovaj put imas mnogo bolji izbor riba. Kribovi su nesto tolerantniji na tvrdocu nase vode. Sto se ostalih parametara tice moras i dalje drzati visok kvalitet, znaci cista voda sa redovnim zamenama i dobrom filtracijom.
Mozda si vec primetila, oni vole da se kriju,zavlace u stenje i zbunje, pa ne bi bilo lose da im napravis neko skroviste. Probaj da napravis pecinicu od slozenog kamenja, mada je prevrnuta saksija ili neka cevka od pecene gline jednako dobro resenje ali nesto manje lepo u mnajem aq.
Dobro cuvaj male afrikance, uzvratice ti paznju. To su mnogo lepe ribe. Ako imas srece mozda ce se za koji mesec i mrestiti kod tebe.
Kako je plekostomus?
 
Fauna mislim da gresis, ribe na slici su Pelvicachromis pulcher (u svetu poznat kao kribenzis, ili krib). Pelvicachromis taeniatus je jedan od 7 vrsta riba koje pripadaju u rodu Pelvicachromis. Ovo na slici je P.pulcher.
A da umalo da zaboravim.....dobrodosla Maki :) i cuvaj te male lepotane, neces se pokajati veruj mi :wink: .
 
Dane said:
...Fauna mislim da gresis, ribe na slici su Pelvicachromis pulcher (u svetu poznat kao kribenzis, ili krib). Pelvicachromis taeniatus je jedan od 7 vrsta riba koje pripadaju u rodu Pelvicachromis. Ovo na slici je P.pulcher.

Moguce je Dane da sam pogresio u proceni sa slike ..Ali Pelvicachromis pulcher nosi naziv "Rainbow krib" a ne Kribenzis...Sinonim kao Pelviacachromis kribensis nosi Pelvicachromis taeniatus evo i link sa fish base-a

Synonyms of Pelvicachromis taeniatus...

Ali ok...Moja procena je bila na osnovu slike gde ove ribe ne pokazuju svoju raskosnu boju koju imaju. :wink:
 
da Eddie mislim da si u pravu. svakog dana naucimo nesto novo :wink: tako sam i ja za ovih par meseci naucila mnogo dobrih stvari. a to se i odrazava na mom aq.
a pleki je super. bolje nego ikada
pozdrav
 

Attachments

  • pleki_.jpg
    pleki_.jpg
    88 KB · Pregleda: 12