Mayaca fluviatilis

mrvica

Member
5 Novembar 2004
176
0
16
Beograd
Biljka koja trai neto malo ja?e svetlo, temperaturu od 22-28, ph oko 7 i zna da naraste do 40 cm. Ima list?e kao iglice koje rastu do veli?ine od oko 5 mm. Razmnoava se bo?nim izdancima ili se?enjem.
 

Attachments

  • mayaca.jpg
    mayaca.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 115
Dane ,pogledaj kolika ti je pH vrednost u akvarijumu. Ako ti je voda iznad pH 7 (alkalna) preporucuje se pored jace svetlosti i dodavanje CO2. Inace ovoj biljci vise odgovara malo kiselija voda, nego neutralana i alkalna voda. :wink:
 
Mislim da mi je ph vrednost vode ispod 7 (zbog treseta), a nisam je merio u skoro vreme :oops: . Ali vec sam je prabacio u akvarijum sa barusima i to direktno pod reflektora je. Videcu kako ce napredovati sada.
 
Jeste lepo krenula, ali u manjem akvarijumu gde je i ja?e svetlo. ?im sam je prebacio u ve?i odma je usporila sa rastom, naravno tu je neto slabije svetlo zbog dubine samog akvarijuma. Ph vode mi je oko 6,5.
Dane sad bi trebala da krene i kod tebe, samo ako opstane pored Barbusa.
 
Hej, bash lepa biljchica. Chim joj treba svetla pretpostavljam da je brzorastuca, ali koliko brzo zapravo raste?
Josh jedno pitanje: kako joj izgleda koren?
 
Da se dopunim da neko ne misli da postoje biljke kojima ne treba svetla.. mislila sam chim joj treba MNOGO svetla.
Eto, tako je bolje 8)
 
Auuuu, nekako sam propustio ovo pitanje :oops: .
Kod mene ne napreduje neto brzo, jer je stigla kao mala pa pri dnu ima manje svetla, ali izbijaju novi perceri sa strane.
Koren su male ilice kao kod ve?ine biljaka.