Moje tarantulice

Hmm..pa nema nikakav odredjeni vremenski period, znaci presvlacenja su odbijanje hrane i potamljenje egzoskeleta... :) manje se cesce presvlace ne bitno koja vrsta. Al to cesce je relativan pojam...tarantule iz roda Brachypelma, Grammostola se redje presvlace, otprilike na svaka 3 meseca. Ali kako rastu tako se povecava vreme izmedju dva presvlacenja, dok , opet, Lasiodore, Avicularie brze rastu :)
 
Zenka parahybane se priprema za presvlacenje, a i odustao sam od versicolora, uzimam h.incei..a u subotu mi stizu b.vagans i p.murinus :D
 
Lepo su odnegovane , da kazemo, u dobroj kondiciji:)

Nego, pripazi se sa P.murinus tarantulom jer one mogu biti prilicno agresivne i sa vrlo nezgodnim toksinom. Nemoj se puno zavaravati sa nekim snimcima na YouTube gde mozemo videti tz. hendlanje P.murinus-a, za tako nesto treba dosta vremena, strpljenja uz uslov da si pogodio jedinku koja tako nesto dozvoljava.
 
O veruj mi znam :) P. murinus, L. violaceopes, H. maculata su najagresivnije i medju najotrovnijim tarantulama :) Al hvala ti Fauna u svakom slucaju, na brizi :)
 
Ma slucajno sam pogledao i video kako lezi na ledjima, pa da iskoristim priliku valjam_se. Obicno uhvatim na kraju ili kad je vec gotovo.