Moji diskusi

Konacno je uspelo. 50-tak malih diskusa jedu sa roditelja i deluju vrlo napredno i zdravo. Sad je oko nedelju dana od mresta, sve je proteklo fino, mozda je manji broj malaca ali za prvi put je super.
Evo slika -losih :mrgreen:
 

Attachments

  • hehe.jpg
    hehe.jpg
    76.6 KB · Pregleda: 52
  • hihi.jpg
    hihi.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 46
Evo malo boljeg aparata. Kao onaj tvoj, samo sam ga dobio za dz. Lihvaru. hehehhe
 

Attachments

  • bebe.jpg
    bebe.jpg
    95 KB · Pregleda: 48
  • disbe.jpg
    disbe.jpg
    53.8 KB · Pregleda: 42
  • D33e2.jpg
    D33e2.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 37
A evo i akvarijuma iz koga je sve krenulo. Malo preuredjen, i dalje dzunglast sa jatima crnih neonki i koridorasa raznih, kao i 5 odraslih diskusa. Diskusima nije prijalo slikanje pa su se povukli u dzbunje.

I , Atanas nemoj biti skroman tako. Veci krug slobodno napravi, prva tura je uvek za zadovoljstvo i prijatelje.
 

Attachments

  • qa1.jpg
    qa1.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 51
Evo novih slika, od malopre. Znaci, 10 dana kako ovi mali plivaju. Neverovatno brzo rastu.
 

Attachments

  • PIC_0017.jpg
    PIC_0017.jpg
    68.8 KB · Pregleda: 49
Svaka čast, eto mene za 2 meseca :D... Jel ono tirkiz ili diamond, glava me malo zbunjuje ili nešto treće??
 
To sam pitanje i ja sebi postavljao...ali sta je tu je. Vise lici na tirkiza, jedino sto ovakvu boju dobija u mrestu. Sto je skoro uvek :)
Pretpostavljam da je mesanac zenka, ili je povukla ne nekog dedu.
 
Q: Sta je lepse od diskusa?
A: Jato diskusa !

I tako, malci su vec neko vreme samostalni, napreduju u aq od 100l. Neki vec dobijaju boju.
Evo slika
 

Attachments

  • PIC_0010.jpg
    PIC_0010.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 46
  • PIC_0011.jpg
    PIC_0011.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 36
  • PIC_0008.jpg
    PIC_0008.jpg
    55 KB · Pregleda: 41
  • PIC_0001.jpg
    PIC_0001.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 40
Jeli su ,sem mukus sa roditelja, i artemiju,mikro crve i enhitreje. I sad je ishrana slicna samo polako dodajem tetra diskus i ostale granule i listice.
 
Ni jedno ni drugo. Od prvog dana do sad uginula su samo 2 komada.Jedan je iskocio iz aq, a drugog uvukao filter. Ne znam odakle ti to sad. Uzgred prebrojao sam ih prilikom selidbe i ima 47 komada.
 
eto za nekih 17 meseci od dolaska prvih isto ovoliko malih diskusa dobismo sledecu generaciju:hej::hej::hej: mislim da si nam dao dobar domaci zadatak:sampion: