pirana

SANJA

Member
12 Maj 2005
41
0
6
Beograd
Htedoh da pitam... mozda ce nekom biti smesno, ali moje pirane gube zube,tj. ispadaju im. Znam da je to normalno ali tek sto izrastu, ispadnu.Ima li neko neku ideju?
Unapred zahvalna :roll:
 
Sanja, prvo da ti iskazem dobrodoslicu i pozelim lepo druzenje na ovome sajtu. :)

Sto se tice tvojih pirana i misterioznog ispadanja zuba, ne bih mogao nesto posebno da prokomentarisem . :? Mozda je u pitanju jednolicna ishrana tj., nedostatak pojedinih vitamina i minerala u ishrani. Minerali su posebno znacajni za ribe koji su u sastavu protoplazme i predstavljaju osnovnu materiju kostiju. Nedostatak minerala moze biti veoma poguban za ribu, tako da je vrlo moguce da je bas to u pitanju kod tvojih pirana.
Ne znam mozda je i nesto drugo u pitanju...malo vise informacija sigurno da bi dobro doslo, da pokusamo nesto vise da kazemo :wink:
 
Fauna! Hranim ih mesom i suvom hranom.Da li je to jednolicna ishrana?Imaju 4 mes. i prilicno rastu. Ne znam puno o njima i ne poznajem nikog sa kim bi pricala o mojim ,,ljubimicama". U svakom slucaju hvala ti. P.S.Ne znam da li je neko primetio gresku u mom nazivu teme. he, he
 
Ne ,ne... nije u pitanju jednolicna ishrana , mislio sam da su kod tebe adult pirane. :?

Kazes da su stare 4 meseca i da odlicno napreduju. Mozda je i to jedan od razloga sto zubi ispadaju. Kako se skelet razvija, tako mozda zubi ispadaju i izrastaju novi i veci .... Ne znam, to je neko moje logicno razmisljanje i objasnjenje... :roll: Nisam to zapazao niti primecivao kod mojih pirana koje sam nekada imao u akvarijumima...
 
Uvek postoji neka mogucnost da je u pitanju neki poremecaj ali da mi sada ne nagadjamo takve stvari.

Pirana menja zube i to je poznata stvar i to ne sve od jedanput nego deo po deo. Nisam siguran da mozes da ustanovis ali pogledaj da li je u pitanju isti deo vilice. Ako nije onda nemoj mnogo da se brines u vezi toga jer ionako ne mozes puno da uradis u vezi toga.
 
Mozda ste u pravu,previse brinem. Nije isti deo vilice, nego kad pogledam jednom, budu lepi zubici.I za par dana su nejednaki. Mozda zato sto zvacu kamenje.
A da im dajem kalcijum, aaa?