pozdrav :))

Nikola-Vule

New Member
11 Mart 2012
2
0
1
33
Ovako pre svega pozdrav svima, voleo bi da napravim i oformim akvarijum , pa su mi potrebni svi moguci saveti :) citao sam sve i svasta o akvaristici i naisao na ovaj forum koji je odlican za razmenu znanja :D... ovako zamolio bi da mi pomognete pre svega oko izbora akvarijuma a onda i oko toga sta je potrebno uzeti da bi on funkcionisao kako treba (izgled, zapremin , dimenzije akv,grejaci, pumpe...) unapred hvala... veliki pozdrav :D
 
Dobro dosao na pravom si mestu da dobijes odgovore na sve sto te interesuje.
Da bi smo mogli da pocnemo pricu oko tvog buduceg akvarijuma moras malo da napises pre svega koliki akvarijum planiras da oformis i sta bi drzao u njemu.
Generalni savet je sto veci akvarijum, manje je glavobolja i jednostavnije je odrzavanje.
 
Pozdravi i dobro nam dosao :)
Da bi ti mi pomogli ti treba da izneses prvo sta zelis da imas, kakav akvarijum. Da li si zainteresovan za ciklide, neki zajednicki akvarijum, biljni akvarijum itd. Mozes da nam das i neki primer koji si video i koji ti se dopada.
Kada jednom to stavimo na neki kolosek onda cemo lakse da odredjujemo potrebne stvari.
 
Dobrodoslica i od mene:)

Izgled, zapreminu i dimenzije akvarijuma trebao bi sam odrediti sobzirom na slobodan prostor gde ces akvarijum postaviti u sobi. Hajde prvo, odredi prostor gde ces ga postaviti i koliko je to slobodnog prostora u cm. ;)
 
pa probao bi sa akv dimenzija 60,45,35, .... naravno ubacio bi par biljaka, i 3 ev 4 vrste riba , stvarno sam i manje od pocetnika pa citam koje se preporucuju za pocetak, i koje se slazu da ne bi doslo do haosa :D ...
http://malioglasi.co.rs/wp-content/uploads/2011/10/339075-500x375.jpg ovako neki skroman ne previse natrpan akv bi zeleo da imam za pocetak, jer ima mngo toga sto ne znam a trebalo bi , pa da ne zurim vec postepeno da ulepsavam... potrebne su mi bukvalno sve informacije :D
 
Dobronidojde i se naj,naj. Malkum povejce trefki(bilje) za da imas odmor za ocite povejce zeleno mu e potrebno i nekoi mirni ribi da ne bi imal problem kako na primer zivorotki (ksifo,blek moli, silver moli,gupi)i borec maski nekoi neonki,zebri i toa se drugo ti e taka nesto pagresivno i obavezno cistacite za staklo ancitrus ili plekostomusi,i cistac za pesok koridorasite i pred se ti treba zelba