Apistogramma agasizi double red

Fantom

Member
5 Novembar 2007
212
2
18
Beograd
www.akvarijumart.com
Iako trenutno nisam planirao da se bavim mrestom zbog nedostatka vremena i akvarijuma za isti, ipak se isti dogodio.
Ja nemam neke posebne taktike, osim da im obezbedim vodu kakvu traze i da im ne smetam. Mislim da je to osnova uspesnog razmnozavanja vecine riba.
Jednostavno kada sam imao u planu nabavku ovih prelepih i kod nas retkih Juznoamerickih patuljaka samo sam vodu u vec postojecem ukrasnom akvarijumu znatno omeksao. kh sam spustio na 3, gh i ph nisam merio. U akvarijumu bez dodatnog ubacivanja kiseonika, a sa ubacivanjem co2 zbog biljaza 3 nedelje mrestili su se 3 puta. 3 put je bio uspesan. Inace nikada prvi mrestovi nisu uspesni. U pocetku je bilo oko 30 do 40 klinaca, a po knjigama bacaju 30 do 50 komada, a kako muzjak jede klince, iako ga zenka mlati za medalju, iako je bio sav u fronclama pojeo je gomilu Kao sto rekoh trenutno mi razmnozavanje nije bilo u planu, pa sem u akvarijumu od 240 litara sa pravom sumom nisam imao ni u jednom drugom akvarijumu meku vodu kako bih ga prebacio, a da sam ga prebacio u taj veliki, vise ga nikad ne bi uhvatio u onoj dzungli. Tako da dok sam se stio da od kuce donesem mrezastu mrestilicu koju sam okacio u akvarijum u kome se inace nalazi, i dok sam ga prebacio u nju tatica se propisno naklopao. Bogami za 2 dana krljevski se nahranio. S obzirom da nisu jeftine ribe mislim da je pojeo oko 200 eura. Ali nema veze, ostalo je dovoljno da sebi napravim jos neki par za mrest, i nadam se da cemo u dogledno vreme imati ove ribe u redovnoj ponudi.
Inace spremam nove akvarijume i bacam se malo na mrest riba. Iako mi je bilje glavna delatnost, u meni se nikada nece ugasiti zedj za ramnozavanjem riba, a posebno patuljaka, koji su mi jedne od najomiljenijih riba. Inace uskoro ce biti malo ozbiljnije ponude istih.
Kako mi je voda u akvarijumu obojena od panja, sto znaci da ima malo svetlosti, a aparat kojim su slikani los, a fotograf jos losiji slike nisu nekog kvaliteta, ali bolje ista nego nista. Zato evo slika i ovih riba.
Agasizi 1.jpg Agasizi 2.jpg Agasizi 3.jpg Agasizi 4.jpg Agasizi 5.jpg