Balloon Molly

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Ko voli hibride ili mu to nesmeta evo malo slika i o takvoj jednoj ribi. Poecilia latipinna ukrstena i dobijena riba je totalno deformisana. Iskreno receno sve je to jadno ali i pored toga ljudi jednostavno obozavaju ove ribe i to je tako.
 

Attachments

  • DSCF1923.jpg
    DSCF1923.jpg
    15 KB · Pregleda: 2
  • DSCF1931.jpg
    DSCF1931.jpg
    28.2 KB · Pregleda: 3
  • DSCF1935.jpg
    DSCF1935.jpg
    20.2 KB · Pregleda: 4
  • DSCF1938.jpg
    DSCF1938.jpg
    22.8 KB · Pregleda: 5
  • DSCF1941.jpg
    DSCF1941.jpg
    23.7 KB · Pregleda: 4
Koliko razlicitih varijacija ove hibridne ribe ima ko zna i evo nekoliko razlicitih a video sam ih ko zna koliko, sva moguca ukrstanje.
 

Attachments

  • DSCF1953.jpg
    DSCF1953.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 5
  • DSCF1948.jpg
    DSCF1948.jpg
    24.4 KB · Pregleda: 6
  • DSCF1944.jpg
    DSCF1944.jpg
    34.8 KB · Pregleda: 3
  • DSCF1943.jpg
    DSCF1943.jpg
    32.3 KB · Pregleda: 5
I jos nekoliko slika mada je u sustini to sve isto, hibrid koji bolje da nikada nije iskombinovan. Da li ce priroda da nam naplati ovakvu neodgovornu zabavu to ce svakako vreme da pokaze.
 

Attachments

  • DSCF1968.jpg
    DSCF1968.jpg
    17.4 KB · Pregleda: 1
  • DSCF1971.jpg
    DSCF1971.jpg
    23.5 KB · Pregleda: 2
  • DSCF1975.jpg
    DSCF1975.jpg
    10.9 KB · Pregleda: 2
Meni su morbidne. Najvise sam voleo klasicnu Black Molly od pre 20 godina koje vise nema u radnjama (bar ovde). Mada i ona nije original ali predpostavljam nije bas toliko izukrstana do bola.Ima samo ovih deformisanih i onih pirgavih sto mi se takodje ne svidjaju. Najvise volim sve prirodne varijante i nista ukrsteno ili bar ne ukrstano do besvesti . Zato mislim da su i Skalari izgubili na lepoti ukrstanjem. Samo neki onako "razmazani i isprskani" kao ofrlje farbani. "Veliki izum"= cudna mi cuda. I tako sad ispadaju svakakve nekontrolisane "krpe" i debili od riba koje su u sustini invalidi i muce se a one original su suspendovane. Jaaako mi je zao zbog toga:(
A jel imas slike cisto originalnih molika koje su nadjene u prirodi? Ako ne koliko je bilo ili ima tih prirodnih varijanti?
 
Nege sam postavio jednu sliku tih molly ali da me ubijes ne mogu da je nadjem. One su zelenkaste, srebrno sive i imaju druge boje slabo izrazene. Takve su u prirodi a svaka riba se razlikuje od druge ali u sustini nam deluju iste. Ta osobina nam daje mogucnost selekcije i dobijanja tih varijanti koje mi znamo.
 
Da da video sam nesto tako na netu. Kao pomalo prugaste a i pomalo sitne neke tackice izmedju ali ni traga od crne. Ustvari moje je pitanje da li je to jedina original verzija prirodne mollyke? Pa zasto onda ne bi stavljali i Grgeca i sl. u akv. i on je mnogo lep onako prirodan nego dovlacimo Pirane iz Amazona :rofl2: Cudni smo mi ljudi:ebote: