Informacije o morskj akvaristici.

Aleksabdar

New Member
10 Novembar 2014
2
0
1
35
Dobar dan ja sam nov na forumu.Ja se izvinjavam ako ste ovo vec negde objasnjavali,i ako postavljam smesna pitanja.Nisam uspeo da nadjem nigde komletan odgovor.Nisam nov u akavaristici imam biljni akvarijum ali sto se tice morske tu sam anti-duduk:D Ali imam zelju da napravim i morski posto trenutno pravim jos jedan akvarijum,iskreno ne znam sta bih napravio sa njim mnogo sam razmisljao pa sam odlucio da pokusam da napravim morski.Pa me intersuje ako neko ima strpljenja da mi malo objasni sta mi je sve potrebno za taj mali morski raj?Akvarijum je 150cm x 70cm(sa haubom) x 50 oko 400 litara je.Imam kanister ne znam dali uopste i moze kanister da sluzi za morsku ak Sera BioActive UV 400.Kakva rasveta ide?Dali moze isto svetlo imao sam u planu dve juwel konzole 120cm po 2x54w a verovtno ne mogu :D Video sam da ide neka pumpa unutra,cuo sam naravno da se stavlja i specijalna so.Neki uredjaji za merenje necega,vljda soli :D Stvarno nista neznam,ako neko smogne vremena da me uputi sta mi je sve potrebno bio bih vam zahvalan.Hvala unapred.
 
Pocni odavde .
Tu ces dobiti neke osnovne smernice pa onda mozemo da prodiskutujemo o pojedinim stavkama.

Dosta se pisalo i u forumu o morskoj akvaristici pa ne bi bilo lose da to malo procitas, jer ces onda lakse postavljati pitanja.

Da odgovorim na prvo: U morskoj akvaristici koristi se so za morske akvarijume koju mozes da kupis u specijalizovanim radnjama
 
Pocni odavde .
Tu ces dobiti neke osnovne smernice pa onda mozemo da prodiskutujemo o pojedinim stavkama.

Dosta se pisalo i u forumu o morskoj akvaristici pa ne bi bilo lose da to malo procitas, jer ces onda lakse postavljati pitanja.

Da odgovorim na prvo: U morskoj akvaristici koristi se so za morske akvarijume koju mozes da kupis u specijalizovanim radnjama
Hvala najlepse ovde ima dosta informacija,bacicu se na ucenje :D