Infuzorija-kako do nje

Mirka

Member
9 Decembar 2004
858
0
16
63
Beograd
Procitala sam nesto o tome kako se moze napraviti infuzorija. Posto imam male ribice, a bice ih izgleda jos, ima li neko dobru volju da jos nesto napise o tome.

Hvala.

Pozdrav Mirka. :D
 
Ja sam infuzorije spremao na ovaj nacin: u teglu sam stavao malo g sena, vode i sve to stavio na neko mesto sa sobnu temperaturu. Za nekoliko dana sud se zamuti sto znaci da su se infuzorije pojavile.
 
Ako su u pitanju jako sitne ribice onda i moras da ih hranis infuzorijama prvih nekoliko dana, a ako su dovoljno veliki da jedu mikrose i artemiju onda nemas potrebe da se "maltretiras" sa papucicama.
Nego ljudi daj nemojte da pravite takve sporedbe, verujem da znate ali i org. je nekada bila mali sajt koji se razvivao (dobro se secam).
 
Infuzoriju je izuzetno lako napraviti, pogotovo ako imas startnu kulturu. Ako je nemas onda treba par dana da se ona razvije. Mozes tako kao sto je Dane rekao a u osnovi mozes da koristis bilo sta drugo, recimo salatu, kupus itd. Malo prokuvas to i ostavis tako da stoji. Infuzorija se sama stvori.
Ako zelis da je koristis kao osnovna hrana za male ribe onda ti treba vise od jedne tegle.
Ti sigurno imas infuzoriju u tvom akvarijumu jer nema sta da je jede. Vece ribe nemaju interesovanja za njom jer je ona suvise sitna.

Jos da dodam da sam malo preuredio ovu temu odnosno izbacio deo koji malo varnici. Nemojte tako da pisete jer ljudi neznaju vase relacije pa sve moze da poprimi drugaciji oblik.
 
Trenutno nemam koga da hranim sa infuzorijom, ali sam malo eksperimentisala. Zelela sam da probam nesto, a ovo mi je izgledalo izvodljivo. Potopila sam koru od banane (procitala sam negde) ima tri dana, ali kako nije bilo startne kulture, jos nista. Voda bistra ko oko. Samo par mehurica. :roll:
Malo iskustva stecenog na ovaj nacin nece mi skoditi, zar ne?

Pozdrav, Mirka.

PS. :roll: :wink: 8)
 
Ups, ja moj eksperiment ne obavljam u tegli no u plasticnoj posudi. Imali to veze?
U 2l. vode je stavljena jedna kora od banane. Na sobnoj temperaturi.
Prebacicu t teglu da bolje vidim. :wink:
Nastavak sledi, spremam rucak, a infuzoriju cu kasnije :lol:
 
Da se Okto ne bi sekirao da ce moj eksperimentalni rad zavrsiti u mom rucku, da kazem sta je bilo dalje.

Moja tegla i kora u njoj stojicki podnose moje zavirivanje.

Niti se voda nesto zamutila, niti je promenila miris.

Ups, aboravila sam na mleko :oops:
 
Ljudi pa ne objasniste kolika je temperatura optimalna za razvoj infuzorije i da li joj je potrebno direktno suncevo svetlo ili ne...?!

Takodje, interesuje me da li je neophodno u startu tj. odmah nako izvaljivanja hraniti mlade Rmireze infuzorijom ili se moze preskociti ta faza i poceti artemijom?? :ebote:
 
Koliko sam upućen u vodu se stavlja suva kora od banane i na sobnoj temperaturi (22-25) se stvaraju, legu, dele papučice, paramecium infuzoria, može i sa senom. Mleko je hrana za infuzorije.