Brittle star u napadu

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Pre neki dan sam izdvojio jedan Rhodactis mushroom koral jer je bio malo povredjen i postavio sam ga u drugi akvarijum gde su bile Brittle star. Na moje iznenadjenje Brittle star je u roku od par minuta vec bila na mushroom-u i sladila se sa njime. Uspeo sam to i da zabelezim pa evo i par slika.

Moram da napomenem da su Brittle star redovno u drustvu mushroom korala i do sada nikada nisam video ovako nesto.
 

Attachments

  • DSCF8808.jpg
    DSCF8808.jpg
    36.9 KB · Pregleda: 25
  • DSCF8811.jpg
    DSCF8811.jpg
    23.7 KB · Pregleda: 21
  • DSCF8816.jpg
    DSCF8816.jpg
    33 KB · Pregleda: 20
da, onda to i nije neki problem što je zagrizla i pojela taj koralj. I inaće su te zvijezde, brittle star poznate kao dobri čistaći odpada tj. jedenja svega što propada i umire, ili je bolesno i slabo (od koralja, riba, crva do ostalih organizama)

red:Ophiurida, brittle star

nažalost točnu klasifikaciju ne znam, jer mi je dosta teško odrediti o kojoj je zapravo zvijezdi riječ.
Kao i sve zvijezde iz reda brittle star imaju veliku moč regeneracije. Najčešće su to noćni organizmi koji se preko dana zavlaće pod kamenje. Hrane se najčešće mesom uginulih životinja i raznoraznim odpadom na koji naiđu. Vole i tablete za ribe s dna, a može im se davati komadići liganja, školjaka, riba..